Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo thinkpadE540 - Laptop przełącza się na monitor zewnętrzny po ok. 20 min.

olegord 11 Sep 2015 20:00 1239 9
 • #1
  olegord
  Level 9  
  Witam, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z dołączonym do laptopa Lenovo Thinkpad E540 monitorem zewnętrznym. Jest to starszy już model Nec LCD1760NX.  Podłączyłem go do laptopa poprzez kabel HDMI-DVI(bo w monitorze nie ma wejścia HDMI). W laptopie ustawiłem - połącz z projektorem w win7 i zmniejszyłem w ustawieniach rozdzielczość karty zintegrowanej tj. IntelHD Graphics 4600 z 1366x768 na 1280x768?, monitor ma ustawioną rozdzielczość 1280x1240.

  Po włączeniu komputera na wbudowanym wyświetlaczu system się inicjuje, następnie pojawia się czarny ekran na wyświetlaczu laptopa a na monitorze dalej jest czarny, ale widać, że coś jakby delikatnie migało, miga potem kontrolka zasilania i tak przez ok. 20 minut. Potem pojawia się okno logowania do windows na monitorze i dopiero można coś robić. Tak dzieje się za każdym razem po włączeniu komputera. Co można tu poradzić? Czy to wina starego monitora i jakichś problemów ze skalowaniem obrazu czy błędu w ustawieniach? Przed zmniejszeniem rozdzielczości na karcie w laptopie tj. pozostawieniu 1366x768 było tak samo. Po odłączeniu kabla z HDMI obraz pojawia się zaraz na matrycy.
  Proszę o jakieś sugestie, porady.
  Dziękuję z góry. Oleg
 • #2
  adamadi33
  Level 43  
  Wypróbuj na innym kablu.
 • #4
  olegord
  Level 9  
  A czy to może być uszkodzenie kabla, skoro monitor przełącza się, tylko po dłuższym czasie? Jeśli tak to jaki kabel należałoby kupić- HDMI-HDMI plus przejściówka na DVI czy kabel HDMI-DVI taki jak teraz użytkuję?
 • #6
  olegord
  Level 9  
  Niestety nie mam innego monitora.
  A możeby podłączyć laptopa do telewizora z HDMI, to też będzie jakaś wskazówka? Co prawda jeszcze tego nie próbowałem, da się to zrobić? Telewizor LG LCD 32 LED Co o tym sądzicie? Czy z braku innego monitora może być telewizor?
  Dziękuję za udzielone podpowiedzi.
 • #8
  olegord
  Level 9  
  Tak zrobię. Czy trzeba przedtem zaktualizować sterowniki do karty w laptopie?
 • #10
  olegord
  Level 9  
  Jeśli na telewizorze będzie szybko zmieniał ekran to znaczy, że monitor do wymiany, czy tak? Mój obecny NEC zakupiłem w 2004 r. Mam w opcjach karty graficznej ustawione "zachowaj skalowanie urządzenia wyświetlającego" a rozdzielczość monitora 1280x1024. Może tutaj jest coś nie tak?