Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 I9100 - Nie włącza się, martwy

16 Wrz 2015 19:00 3945 11
  • Poziom 23  
    Witam,

Problem taki, że telefon nie wstaje, nie reaguje na ładowanie, włączanie.
    Najważniejsze, żeby jakoś odczytać z niego pamięć wew (zdjęcia, filmy).

Zawiesił się na ładowaniu w nocy (włączony youtube do spania). Po wyjęciu baterii, uruchomił się, ale poprosił o kod do odblokowania pamięci (pamięć nigdy nie była blokowana!). Następie znowu wyjęcie baterii, włożenie i już nic nie działa.

Bateria sprawna, sprawdzane na innej, awaria jest na płycie głównej, ponieważ inna płyta działa na tych bebechach.

Płyta po podłączeniu 3,3V pobiera 0mA, po włączeniu przyciskiem - 350mA. Grzeją się lekko elementy UCP400, UME300 i nad nimi U602, U601, U708, nieznacznie U501.

Sprawdzone napięcia na C535, C554, AP_PS_HOLD, jest 32kHz na OSC500.
    Przy sprawdzaniu toru Initial na PDA_ACTIVE i PHONE_ACTIVE nie ma 1,8V ale na sprawnej płycie też tego nie zaobserwowałem.

Brak zwarcia na zasilaniu (np na C565).

Płyta cały czas pobiera te 350mA, sprawna pobiera ok 260mA przez chwile, później 0V.

Co może być nie tak? Da sie jakoś odzyskać dane z pamięci?

Dzięki.
  • Spec od GSM
    Pierwsze: jezeli chcesz odzyskac dane to nic nie rob programowo - nie naprawiaj bootlaodera, nie flashuj itp. Kazde nadpisanie danych moze utrudnic Ci to operacje.

Odzyskać dane możesz najszybciej za pomocą ATF'a lub też Z3x Easy JTAG. Dlaczego ? Bo te dwa maja darmowe moduly do analizy danych i podpiecia dysku jako partycje ktorą bedziesz mogl przegladac na swoim komputerze - podlaczenia mozesz dokonac w trybie Direct EMMC jak i po ISP. Na przykladzie ATF'a wyglada to tak - https://www.youtube.com/watch?v=OiFES1V7dK0#t=16
  • Poziom 23  
    Dzięki za odpowiedź.

Niestety nie mam Jtaga, więc sam tego nie zrobię. Czy to oznacza, że telefon jest już martwy i nie da się ożywić? Domyślam się, że uszkodzona jest pamięć eMMC. Czy "domowymi" sposobami jestem jeszcze coś w stanie zrobić?

Dzięki.
  • Poziom 24  
    Na 99% masz uszkodzony bootloader. Więc potrzebny będzie ww sprzęt.
  • Poziom 24  
    Dla ogarniętego posiadacza z3x easy jtag sprawa prosta i standardowa więc szukaj kolego normalnego serwisu to nie powinni cię dużo skasować gdyż przypadek jest prosty i standardowy , oczywiście dla osób które chcą się uczyć na twoim telefonie będzie to skomplikowane i drogie , z3x Team wypuścił taką aktualizacje że bezpośrednie podłączenie do emmc pokazuje ci wszystkie partycje i zawartość , zdięcie można odzyskać na zasadzie kopiuj wklej .
  • Poziom 34  
    @Multi_COM, przy naprawach bootloadera, jesli to faktycznie ta usterka, Samsungi najczesciej wstaja i dzialaja od kopa. Bez potrzeby wgrywania pozniej calego oprogramowania i narazania sie na utrate danych. Ryzyko, ze przy wrzucaniu bootloadera nadpisane zostana inne dane jest mininalne.

@argo16, z ciekawosci, jak to wyglada w z3xie (i ATF jesli masz dostep) z predkoscia zgrywania danych ta metoda. Kilka razy robilem sobie zrzut calej pamieci badz wybranej partycji RIFFem przez JTAGa i juz przy 4GB kosci to koszmar i poswiecanie ~1.5 dnia na caly proces. Jest tu jakos lepiej niz te ~40-200kB/s?
  • Poziom 24  
    Tu masz racje że akurat i9100 po naprawie boota może wstać bez wgywania oprogramowania i działać bez problemu w ostaniej znanej konfiguracji bez utraty danych ale myśle że to 20%, resztę trzeba traktować zmianą oprogramowania i utratą danych , a w easy jtag z3x nie zgrywasz nic tylko lutujesz punkty isp i masz wszytko widoczne jak w działającym telefonie i tylko kopiujesz sobie do folderu i tyle , metodą zgrywania całego obrazu tzn w i9100 folder ums to 12gb i dosyć długo to trwa ale teraz jest to dziecinnie proste jakbyś przenosił zdięcia z pendriva na pulpit pc , a dodam że metoda isp jest o wiele szybsza od jtag , ale teraz nie ma potrzeby jest tylko jeden minus działa tylko z telefonami z androidem .
  • Spec od GSM
    @blahfff: Minimalne ryzyko oznacza nadal ryzyko... ogolnie to jest minimalne ryzyko ze macierze nawet RAID 6,10 padna a jednak czasami to sie dzieje ;) Jest taka nie pisana zasada - jezeli komus zalezy na danych to nie wgrywasz do niego NIC. To swieta zasada dla bieglych i sledczych oraz tych co odzyskuja dane - nosnik dziala tylko w trybie odczytu, wiec dogranie czegokolwiek nie wchodzi w gre. Jezeli naprawiamy tylko bootloader to nie ma to wiekszego znaczenia... ale jak juz napisalem powyzej nie chyba oto koledze chodzilo

Co do Twojego pytania to odczyt EMMC po ISP nadal jest dosyc wolny ale oczywiscie szybszy niz JTAG (zalezy to od kosci) ale jezeli czytamy juz direct to predkosci sa spore bo idzie cos okolo 33Mb/s - np. zapis calego dumpa i9100 to 10 minut. Jezeli potrzebujesz bardziej dokladnej odpwiedzi to ponizej dla EMate podpietego pod Z3x'a (4G-64G):

- EMMC w wersji 4.41 odczyt:25.3MB/S zapis:19.6MB/S
    - EMMC w wersji 4.5 odczyt:25.9MB/S zapis:30.2MB/S
  • Poziom 22  
    W i9100 pada firmware emmc jak s3 . Dziś dostałem szt martwą s2 . Pobór prądu 250mA i skacze . Podpinam do emmc po isp cmd error. Wylutowałem emmc z pyty w podstawkę to samo. Podpinam tp do masy i wgrałem i firmware emmc i pamięć wstała.Potem wgrałem boot easyjtag i kość do fona i śmiga.
  • Poziom 23  
    Niestety, nie kontynuowałem naprawy.