Witam
Posiadam magnetofon SONY TC-K520 , w którym niedługo po włączeniu (2-6 minut) zaczyna "szaleć elektronika". Objawy: gasnący wyświetlacz (częściowo/cały), wcześniej błędne wyświetlanie licznika taśmy , samoczynne włączenie "MEMORY" idt. Po uruchomieniu odtwarzania kiedy dopadnie go "szaleństwo" magnetofon dalej odtwarza mimo wyłączenia głównym włącznikiem sieciowym. Dopiero wyciągnięcie wtyczki z sieci przerywa to "zawieszenie". Posiadam również drugi magnetofon SONY TC-RX70, w którym od niedawna pojawiają się zbliżone objawy. Czytając posty w tym temacie wnioskuje, że takie niedomagania to typowa starcza choroba sprzętów tej firmy, w końcu 25lat eksploatacji to i tak dobra trwałość. Niestety w postach nie ma konkretnego rozwiązania tego stanu. Może jednak komuś udało się porządnie zgłębić temat i rozwiązać ten problem?
Z punktu widzenia laika postawił bym na wymianę elektrolitów (starzenie) , tylko które bo wszystkich jest ponad 60szt?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Posiadam magnetofon SONY TC-K520 , w którym niedługo po włączeniu (2-6 minut) zaczyna "szaleć elektronika". Objawy: gasnący wyświetlacz (częściowo/cały), wcześniej błędne wyświetlanie licznika taśmy , samoczynne włączenie "MEMORY" idt. Po uruchomieniu odtwarzania kiedy dopadnie go "szaleństwo" magnetofon dalej odtwarza mimo wyłączenia głównym włącznikiem sieciowym. Dopiero wyciągnięcie wtyczki z sieci przerywa to "zawieszenie". Posiadam również drugi magnetofon SONY TC-RX70, w którym od niedawna pojawiają się zbliżone objawy. Czytając posty w tym temacie wnioskuje, że takie niedomagania to typowa starcza choroba sprzętów tej firmy, w końcu 25lat eksploatacji to i tak dobra trwałość. Niestety w postach nie ma konkretnego rozwiązania tego stanu. Może jednak komuś udało się porządnie zgłębić temat i rozwiązać ten problem?
Z punktu widzenia laika postawił bym na wymianę elektrolitów (starzenie) , tylko które bo wszystkich jest ponad 60szt?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.