Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Egis - Nie włącza się oraz niskie ciśnienie wody

20 Sep 2015 22:39 1881 4
 • Level 9  
  Witam
  Wydaje mi się że tego problemu nie ma na forum, (albo przeoczyłem). Mój piecyk (palnik) nie włącza się. Zapala się dioda z symbolem komina, iskra nie przeskakuje. Problem też jest z ciśnieniem wody (1 bar), niestety po włączeniu zaworu odpowiedzialnego za wyrównanie poziomu wody, nie słychać aby woda się dolewała. Po chwili co prawda z zaworu bezpieczeństwa zaczyna delikatnie lecieć woda ,ale jest to bardzo cienki kapiący strumień. Czy przyczyną usterki może być kwestia niskiego ciśnienia wody?
 • Heating systems specialist
  Jeżeli kapie z zaworu bezpieczeństwa a na manometrze jest ok 1 bara może to oznaczać awarię manometru...Kocioł do sprawdzenia przez serwis: pompa, naczynie, manometr i czujnik przepływu.
 • Level 9  
  Dziękuję za odpowiedź, a mam jeszcze jedno pytanie, bo pamiętam że jak kocioł był nowy to po odkręceniu zaworu podczas dopuszczania wody, to wystarczyło odkręcić 1/3 obrotu i było słychać dużym szum i oczywiście nadmiar wody wylewał się dużym strumieniem. Natomiast teraz zawór odkręcam na maksa a z zaworu bezpieczeństwa ledwo cieknie, czy zawór dolotowy mógł się np. zatkać? (zakamienić)
 • Heating systems specialist
  Możliwe...Zawór można wymontować i przepłukać.
 • Level 9  
  Jestem po wizycie serwisu. Manometr wymieniony, ale główną przyczyną nie włączania się palnika był..... wróbel w przewodzie wylotowym z pieca :)
  Dzięki za pomoc i pozdrawiam