Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słabe ciśnienie wody w baterii termostatycznej

25 Wrz 2015 16:26 3426 5
  • Poziom 14  
    Witam, kupiłem baterię termostatyczną firmy omnires i mam niezbyt duże ciśnienie wody i w deszczownicy i w słuchawce prysznicowej. Rurki doprowadzające mam 16mm, w poprzedniej kabinie chińskiej było o wiele lepsze ciśnienie. Czy to wina małych rurek, czy czego ?
  • Poziom 27  
    geforc napisał:
    Witam, kupiłem baterię termostatyczną firmy omnires i mam niezbyt duże ciśnienie wody i w deszczownicy i w słuchawce prysznicowej. Rurki doprowadzające mam 16mm, w poprzedniej kabinie chińskiej było o wiele lepsze ciśnienie. Czy to wina małych rurek, czy czego ?
    W takim przypadku jedyną rzetelną poradą jest: należy zmierzyć ciśnienie na wylocie rurek, czyli odkręcić baterię i wkręcić manometr. Średnica rurek jest OK.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Nie mam manometru. Sprawdzałem teraz i tak :

1: W deszczownicy ciśnienie jest średnie
    2: Odkręciłem wężyk od prysznica i woda bezpośrednio z baterii leci słabo, nie jest równy strumień tylko jest tak rozbita, można to porównać do strumienia wody z baterii umywalkowej w której nie ma nic na wylocie, żadnego perlatora.
    3. Zastanowiło mnie że otwór w wężyku od słuchawki jest bardzo mały, dziwnie mały, nie wszedłby tam nawet długopis...
  • Poziom 27  
    Jeśli mieszkasz w prywatnym domu, to sprawdź czy masz na przyłączu wody regulator ciśnienia. Być może uległ uszkodzeniu, albo zatkał mu się filtr. Jeśli to tylko mieszkanie w bloku, to spytaj sąsiada, czy u niego nie występują podobne objawy. Mała średnica w wężu słuchawki nie jest przyczyną Twojego problemu. Jakby nie było bez manometru cięźka sprawa.
  • Poziom 14  
    To blok 3 piętrowy. Ja nie miałem problemów z poprzednią kabiną z wbudowaną deszczownicą (chiński szajs) prąd ze słuchawki był bardzo mocny. Jeśli to wina baterii to co robić ? wysyłać jeśli kupiłem przez neta (nie allegro) czy oni wysyłają serwisanta do domu ?
  • Poziom 14  
    Zauważyłem jedną rzecz... nie można ustawić letniej wody, jest gorąca albo bardzo gorąca, że aż szyby parują...