Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 - Lampa tylnia błędy

03 Paź 2015 12:22 6123 8
  • Poziom 6  
    Witam,
    od jakiegoś czasu w moim pegeocie 407 wyskakują błędy związane z światłami stopu i kierunkowskazu w lewej lampie tylnej. Wymieniłem wcześniej żarówki i nic, rozebrałem teraz tylną lampe i zauważyłem, że styk w gnieździe jest chyba spalony. Co z tym zrobić? Wymienić całe to coś?
    PS. Nie wiem jak ta część się nazywa, pomóżcie mi znaleźć jakiś zamiennik do tego.
    Peugeot 407 - Lampa tylnia błędy Peugeot 407 - Lampa tylnia błędy Peugeot 407 - Lampa tylnia błędy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najpierw zidentyfikuj od czego ten pin. Jak od masy, to przewierć ten dekiel tak, by przepuścić prze otwór przewód 2.5 mm^2, wewnątrz klosza przylutuj go do masy, na zewnątrz za to pociągnij do masy pojazdu, najlepiej znajdź jakiś punkt masowy. Jak chcesz bardzo elegancko, to zrób sobie pojedyncze złącze na konektor 6.3 mm po drodze. I ciesz się bezproblemową jazdą.

PS. Jak nie wiesz, jak, to przyjedź. Się zrobi :D
  • Poziom 6  
    A wiesz może jak ten element się nazywa?
    Jaki element? Co tam chcesz wymieniać? Masz wypalony pin w lampie tylnej i pewnie wypalone złącze w kostce lampy. I to normalne w tego typu autach, bo to jest błąd konstrukcyjny. Założysz nowy i za jakiś czas też się wypali.
  • Moderator Samochody
    Ten pin to masa, standardowo się wygrzewa, w większości francuskich aut.
    Nie tylko francuskich. Niemal w każdej lampie, gdzie jest takiego samego rozmiaru, jak reszta lub minimalnie szerszy. Sam wiesz, że lista długa :D
  • Poziom 6  
    To rozumiem, że muszę wymienić całą lampę i kostkę. Czy coś innego poradzicie? Sory, ale jestem zielony w tym.
    Idąc tą drogą, to musisz wymienić całe auto, bo każde z nich ma taki sam błąd konstrukcyjny. Przecież napisałem ci chyba wyraźnie - podłącz z zewnątrz, czyli z masy pojazdu masę wewnątrz lampy do głównej szyny masowej, co tam jest. Czego jeszcze oczekujesz?
    Wtyczki i tak nie kupisz bez wiązki znając życie. Więc kilka set, do kilku tysięcy zł za prostą usterkę?

Przyjedź, naprawię w pół godziny.
  • Poziom 1  
    Witam
    Też miałem ten problem, pusciłem drugi kabel do masy i komunikat przestał sie wyswietlac.