Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konsola>hdmi>telewizor>światłowód>amplituner...DD 5.1 (DTS) na wyjśc

17 Paź 2015 00:32 483 1
 • Poziom 8  
  Witam.
  Miałem taką cichą nadzieję :| ,że przy takim połączeniu, które opisałem w temacie (nie podłączając konsoli bezpośrednio do wzmacniacza) , uda mi się uzyskać dźwięk wielokanałowy na wyjściu.
  Z tego co udało mi się zorientować, najwięcej w takim układzie zależy od telewizora :?: . Jestem posiadaczem telewizora Panasonic AS650 - wprowadzony na rynek w zeszłym roku, więc wierzyłem/wierzę, że takową funkcję może posiadać.
  Próbowałem grzebać w opcjach tv (niewiele tu można pozmieniać), a także w ustawieniach konsoli PS3 (zaznaczyłem w opcjach DD 5.1 i DTS na wyjściu kabla HDMI), jednak bez rezultatu.
  Czy ktoś potrafi mi rozjaśnić, czy przy tego typu połączeniach, uzyskanie dżwięku wielokanałowego jest w ogóle możliwe ?

  Dodam, że odtwarzając np. film z pendrive'a przez tv na USB, dżwięk w formacie AC3 był dekodowany bezproblemowo.
 • Poziom 41  
  zero user napisał:
  Czy ktoś potrafi mi rozjaśnić, czy przy tego typu połączeniach, uzyskanie dżwięku wielokanałowego jest w ogóle możliwe ?

  Takie zachowanie odbiornika - degradacja dźwięku 5.1 do 2.0 na wyjściu optycznym/koaksjalnym dla zewnętrznych urządzeń podłączonych przez HDMI - jest bardzo częsta.
  Jeżeli telewizor tak działa, to nic na to nie poradzi się. W takim przypadku trzeba rozważyć inny, satysfakcjonujący układ połączeń.

  Pytania:

  - czemu akurat taka droga połączeń?

  - kolega rozważał użycie ARC? Zakładając, że wzmacniacz wspiera tę funkcję - kolega nie podał modelu wzmacniacza. Telewizor ma tę funkcję.