Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 1035 brudny wydruk

eyama 19 Oct 2015 18:06 624 7
 • #1
  eyama
  Level 6  
  Witam, jak w temacie. Drukuje brudny pasek ok. 1cm u góry kartki ( przy wydruku oraz z szyby). Przy ustawieniu kartek w poziomie ( w kasecie) jest ok. Wymieniony ostatnio bęben i wałek magnetyczny. Podczas zatrzymania w czasie wydruku kartka jest brudna już przed bębnem.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Obejrzyj dokładnie krawędź bebna ... Mnie to wyglada na uszkodzony bęben wlasnie . Mało prawdopodobne żeby aż tyle tonera leżało w drodze prowadzenia papieru a poza tym ten ślad jest taki dość charakterystyczny . Nawet jeżeli brudzi w trakcie prowadzenia papieru to jest cos nie tak że tyle tonera sypie sie spod układu wywoływania.

  C.
 • #3
  Bitels85
  Level 25  
  Do wymiany zestaw: bęben, listwa deweloper, warto też sprawdzić przy okazji jak wyglądają zębatki napędzające zespół wywoływaczki, na 90% są zjechane.
  Pozdrawiam.
 • #4
  eyama
  Level 6  
  Owszem w bębnie mam "wyryty" rowek chyba od transferu jutro zobaczę dam znać a przy okazji wyrzuca SC 990 narazie dzięki za podpowiedzi
 • #5
  Bitels85
  Level 25  
  Błąd ma związek z zespołem bębna, wymień materiały i zębatki jeśli trzeba, rolkę ładującą umyj pod letnią wodą miękką szmatką, złóż całość, zainicjuj developer i będzie ok.
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Przy okazji jeszcze zespół pasa transferu ogarnij … Sprawdź czy taśma się nie zsunęła , czy ze zbiornika się nie usypuje i w jakim stanie jest listwa i pas. SC990 ma związek z zespołem wywołującym. Zanim jednak wymienisz bęben i listwę musisz sprawdzić co powoduje wycieranie rowka w bębnie. Pisałeś że niedawno bęben był wymieniany. Jeżeli zatem nie znajdziesz przyczyny a będziesz walczył tylko ze skutkami - szkoda Twoich pieniędzy.

  C.
 • #7
  eyama
  Level 6  
  Wymieniłem bęben, listwe, wałek ładujący, czyszczenie inicjalizacja i jest ok. Co było przyczyną już nie wnikam, wymiana i tak już musiała nastąpic. Jeszcze muszę dojść co rysuje mi bęben z brzegu(prawdopodobnie blacha pod nim koło tryb napędu w zespole) Dzięki za sugestie.
 • Helpful post
  #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  Sprawdź uszczelniacze na wałku magnetycznym. Dodatkowo sprawdź wyklejki koło listwy bębna , na jego brzegach.

  C.