Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł sekwencyjnych kierunkowskazów LED

31 Paź 2015 17:18 1791 6
  • Poziom 14  
    Witam

Czy ma ktoś pomysł z czego i jak zaadaptować taki efekt jak na załączonym filmiku? Chodzi mi TYLKO o sekwencyjne zapalanie się kolejnych kanałów żółtych diód led.
    Szukałem czegoś w stylu pływające światło ale tam kanał zapala się oddzielnie a zależy mi żeby kanały zapalały się kolejno czyli 1+2+3+4... i gasły.

https://www.youtube.com/watch?v=inqHnwgngQE

Wszelkie pomysły mile widziane.
  • Poziom 40  
    Wystarczy użyć modułu linijki świetlnej i efekt będzie jak na filmiku.
    Albo użyć jakiegoś małego AVRa np. AtTiny, napisać kilka linijek kodu i po sprawie.
    Ewentualnie możnaby to zrobić na przerzutnikach i bramkach, ale to będzie już rozbudowany układ.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Zależy mi na czymś małym i możliwie najtańszym. Myślę że linijka świetlna powinna się nadać :)

Natomiast powstaje problem sterowania ponieważ jeden switch obsługuje załączenie i programowanie tego układu. Więc każde cyknięcie kierunkowskazu powodowało by zmianę konfiguracji. Chyba żeby zewrzeć switch od programowania na określonej kombinacji i załączać moduł tylko zasilaniem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    portal2 napisał:
    Natomiast powstaje problem sterowania ponieważ jeden switch obsługuje załączenie i programowanie tego układu.

Jakie programowanie? Jaki switch?

portal2 napisał:
    Więc każde cyknięcie kierunkowskazu powodowało by zmianę konfiguracji. Chyba żeby zewrzeć switch od programowania na określonej kombinacji i załączać moduł tylko zasilaniem.

Robisz linijkę świetlną na LM3914, na wejście podajesz sygnał przez człon całkujący. Całe "programowanie" siedzi w elementach układu bo to układ analogowy.
  • Poziom 14  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Niestety jestem poniekąd laikiem w tej kwestii. Chcę to zrobić z możliwie gotowego układu. Co do homologacji i certyfikatów mam pełną świadomość.

Po porostu chcę to zrobić dla samego siebie z gotowego już układu. Ktoś, to zrobił taki układ chce za to kwotę nie współmierną do możliwości układu.

Jeżeli jest ktoś w stanie zrobić dla mnie gotowy układ do montażu za odpłatnością to będę wdzięczny.

A teraz po krótce opiszę co i jak:

Zależy mi żeby układ miał 6 kanałów. Wiadomo cykl zapalenia kierunkowskazu jest krótki i trwa nie więcej niż pół sekundy więc najlepiej jakby układ miał możliwość sterowania szybkością. Układ ma być zasilany prądem w okolicach 12 - 13V. Przy wyjściu na kanał najlepiej jakby miał 3 - 4 V i wydajności około 0.5 A na kanał.