Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektryczny pastuch Redyk AB200 zwiększenie mocy

16 Lis 2015 15:38 3021 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Potrzebuję zwiększyć moc pastucha elektrycznego, ponieważ oryginalny jest za słaby na dziki. Pastuch jest używany w polu, zasilany akumulatorem 24V ale nadal jest za słaby.

Załączam schemat pastucha.
    Pozdrawiam,
  • Poziom 18  
    Witam to jest elektryzator do bydła ,koni dlatego jest słaby . Jeżeli chcesz zwiększyć napięcie wyjściowe to przewiń trafo wyjściowe zwiększ ilość zwojów w uzwojeniu wtórnym , i prawdopodobnie większej mocy tranzystor w przetwornicy 370V pozdrawiam Robert.
  • Poziom 9  
    bez przezwojenia tego trafa się nie obejdzie? Pytam bo nie przezwajałem nigdy transformatorów. Pozdrawiam,
  • Poziom 34  
    Samo zwiększenie napięcia wtórnego transformatora niewiele zmieni. Może zastosowanie transformatora większej mocy by coś dało ale rewelacji nie ma się co spodziewać, trzeba by jeszcze zwiększyć pojemność kondensatora ale wtedy znowu może zmniejszyć się napięcie na nim, bo nie wiadomo czy przetwornica zdąży go naładować pomiędzy impulsami. Można eksperymentować ale czy będzie to pastuch na dziki? Tego bym się raczej nie spodziewał. Spojrzałem z ciekawości na energię wyjściową w obecnych pastuchach i trochę mnie zatkało, nawet ponad 30 J, jak to się ma do tego który ma 500 mJ? Nie dawno 8 J to już był potężny pastuch. :D
  • Poziom 18  
    Witam niestety jest to mozolne i nie nieuniknione pozdrawiam Robert.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Orientuje sie ktoś gdzie można nabyć trafo do przetwornicy, albo czym zastapić , widzialem jak przeskoczyła iskra na na trafie i teraz nie działa a tranzystor dobry. Muszą być pewnie mikro przebicia.