Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lg g2 f320 - niedziałający czujnik zbliżenia

01 Gru 2015 21:04 1488 5
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich, mam problem dosyć powszechny dla tego telefonu.
    Nie moge go odblokować w ciemności, w trakcie rozmowy nie moge nic zrobić z telefonem dopóki 2 osoba się nie rozłączy. Rozwiązaniem tego problemu było by wyłączenie kompletnie tego czujnika, brzmi prosto ale już 2 dzień się z tym męcze i niestety bez rezultatów. Prosze was o pomoc bo już sam nie wiem co mam z tym zrobić, to jest już 3 forum na którym zakładam taki temat, ale jak dotychczas bez żadnego odzewu :(
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Nie da sie bezposrednio wylaczyc czujnika. W zasadzie tylko Samsungi oferuja taka opcje w ustawieniach. Dla pozostlalych mozna ew. skorzystac z Xposed i odpowiedniego modulu, ale to wymaga juz zrobienia roota i chwili zabawy.

Mozesz ew. sprobowac zmienic/zrobic kalibracje w menu serwisowym (3845#*320#), ale na ile da sie to wyregulowac, tego nie wiem.

Jak rozumiem to G2-ka importowana z Chin, sprzedawana jako nowka. Sprawdz czy zwyczajnie nie odkleja sie szybka w gornej czesci przy czujniku. Ew, ktos kiepsko go poskladal i zapomnial o gumce, ktora powinna byc na czujniku - mozna ew. taka dorobic. Nie spotkalem sie jeszcze z G2-ka z uszkodzonym bezposrednio czujnikiem.
  • Poziom 29  
    Otwórz telefon i zaklej jedno "oczko" w czujniku zbliżeniowym w tedy będzie "wyłączony"
  • Poziom 4  
    Myśle że, z zainstalowaniem xposeda nie było by problemu, w menu serwisowym już sprawdziłem i nie ma w ogóle żadnej kalibracji, jest jedynie test czujnika światła i zbliżeniowego: lg g2 f320 - niedziałający czujnik zbliżenia
    Z tego testu wynika że Proximity czyli czujnik zbliżeniowy nie działa, bo jest niezależnie od wszystkiego "near" a czujnik światła jest w 100% sprawny. Z tego co widze to czujniki są na swoim miejscu, czyli idealnie przylegają do ekranu.
    A opcja z zaklejeniem czujnika by niczego nie wniosła, nawet jak by czujnik był sprawny to zaklejenie by go nie wyłączyło tylko był by on cały czas zakryty.
    Prosze o rozwinięcie sprawy z xposedem, bo jedynie ta opcja wydaje się być realna.
    edit: xposed już zainstalowany.
    I dzięki wogóle za odpowiedź :)

Tutaj daje troche szerszy opis sytuacji który napisałem na innym forum:

Telefon przyszedł mi w poniedziałek (30 listopada).
    Miał on wgranego androida 4.2.2 (o ile się nie myle).
    Jestem pewien że, działał na nim ten czujnik zbliżeniowy jak i odblokowywanie telefonu podwójnym stuknięciem (blokowanie działa).
    Zrobiłem na nim wszystko według tego poradnika: https://f320l.wordpress.com/2015/08/04/cloudyg2-czyli-koniec-koreanskich-bolaczek/ czyli zaktualizowałem do androida 5 przez lg pc suite i zrobiłem kopie zapasową, następnie wgrałem cloudy 3.3.
    Przed zaktualizowaniem androida przez lg pc suite wszystko działało.
    Podsumowując wychodzi na to że, to jest problem z systemem a nie techniczny.
    Poza tym że nie działa ten czujnik i odblokowywanie telefon ani razu się nawet nie przyciął więc fajnie by było zostać na tym cloudym bo widać że, jest zrobiony dosyć starannie, nie ma błędów w tłumaczeniu, antutu 41k (jak na g2 to chyba sporo).
    Prosze o zainteresowanie się tematem bo ręce mi już opadają :(
    Od poniedziałku szukam i znalazłem tylko takie rozwiązanie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3071967.html które nie pasuje za bardzo do mojego problemu :(

Wnioskując po tym wszystkim problemem wydaje się być rom.

Dodano po 58 [minuty]:

blahfff napisał:
    Nie da sie bezposrednio wylaczyc czujnika. W zasadzie tylko Samsungi oferuja taka opcje w ustawieniach. Dla pozostlalych mozna ew. skorzystac z Xposed i odpowiedniego modulu, ale to wymaga juz zrobienia roota i chwili zabawy.

Mozesz ew. sprobowac zmienic/zrobic kalibracje w menu serwisowym (3845#*320#), ale na ile da sie to wyregulowac, tego nie wiem.

Jak rozumiem to G2-ka importowana z Chin, sprzedawana jako nowka. Sprawdz czy zwyczajnie nie odkleja sie szybka w gornej czesci przy czujniku. Ew, ktos kiepsko go poskladal i zapomnial o gumce, ktora powinna byc na czujniku - mozna ew. taka dorobic. Nie spotkalem sie jeszcze z G2-ka z uszkodzonym bezposrednio czujnikiem.

Dzięki wielkie kolego za podpowiedzenie o tym xposed, już (narazie) wszystko się naprawiło :D :please:
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Akurat wg. testu wychodzi, ze dziala, tylko podaje, ze jest caly czas zakryty i tak czesto sie dzieje, jesli np. ktos przy skladaniu zapomnial o gumce albo zalozyl ja odwrotnie. Jesli masz pewnosc, ze przed zmiana softu dzialal to calkiem mozliwe, ze win ajest po stronie oprogramowania.

Cytat:

A opcja z zaklejeniem czujnika by niczego nie wniosła, nawet jak by czujnik był sprawny to zaklejenie by go nie wyłączyło tylko był by on cały czas zakryty.

Tu nie chodzi o zaklejenie czujnika jako-takiego co o odseparowanie obu elementow. Sam czujnik sklada sie z dwoch diod. Jak obie "sie widza" to zachowuje sie niepoprawnie. Kwestia tego czy na 100% dzialal przed zmiana softu bo jesli tak to raczej nie w tym problem.
  • Poziom 4  
    Na 100% działał, jednak nie zamierzam wracać do tego starego romu z masą niepotrzebnych krzakowatych aplikacji. Bez tego czujnika da sie normalnie funkcjonować na telefonie.
    Na blokadzie ustawiłem sobie knock blocka, więc mi to zastąpi czujnik.