Witam. Na początek przyznam się, że jestem zielony z hydrauliki lecz chcę sam naprawić awarię w domu. Otóż, ciekła mi woda z łączenia (nypel) między rurą plastikową, a rurą stalową. Są to rury od ciepłej wody. Po wykręceniu nypla i solidnym uszczelnieniu taśmą próbuje połączyć znowu ów rury. Jednak mam problem bo gdy z jednej strony nypel się wkręca to z drugiej wykręca. Wcześniej podejrzewam, że ktoś wkręcił nypel w stalową rurę, następnie nakręcił na to plastikową jakby mufe z gwintem i włożył rurę plastikową i zgrzał . Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji bez zrywania podwieszanego sufitu i zgrzewania rur ? Czy dostanę w zwykłym sklepie hydraulicznym nypel z lewym i prawym gwintem ?