Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault premium 270 dci pompa wysokiego cisnienia bosch

rojo1984 12 Gru 2015 21:29 1992 10
  • #1 12 Gru 2015 21:29
    rojo1984
    Poziom 4  

Witam temat dotyczy renault premium 270 dci a dokładnie dwu sekcyjnej pompy wysokiego ciśnienia bosch, została wyjęta do regeneracji i po włożeniu auto nie pali po odpięciu czujnika wałka rozrządu auto trochę kręci i odpala czy ktoś wie jak należy ją ustawić?za podpowiedzi dziękuję dodam że pompa jest na stożku i klinie ,na kole zębatym od pompy jest wyżłobiona cyfra 2,a na kole zębatym którym jest napędzana są wyżłobione 2 cyfry: 1 i w pewnym odstępie 2 czy ktoś wie jak to zgrać?

0 10
  • #2 13 Gru 2015 10:53
    keicam1991
    Poziom 18  

Źle ustawione jest coś :), tam masz czujnik położenia pompy a więc trzeba ustawić do znaków.

Daj jakiś vin to ci coś poszukam.

1
  • #3 13 Gru 2015 11:16
    rojo1984
    Poziom 4  

VF622ACA000106323
    dzwoniłem do serwisu renault w Radomiu żeby mi to ustawili i problem byłby z głowy ale pan powiedział że nigdy tego nie robili i nie zrobią bo niewiedzą jak w poniedziałek zadzwonię jeszcze raz może będzie bardziej kumaty pan

0
  • Pomocny post
    #4 14 Gru 2015 20:00
    keicam1991
    Poziom 18  

Wymontować przewody paliwowe wysokiego ciśnienia (1).
    Wymontować przewody (2).
    Odkręcić przewód powrotny listwy wtrysku (3).
    Zaślepić otwory.
    Odłączyć konektory (4).
    Zdjąć opaskę (5).
    Bezpośrednio po demontażu włożyć każdą część do szczelnego, nowego worka plastikowego.
    Zdjąć pokrywę zaworów.
    Wymontować czujnik prędkości obrotowej silnika.
    Obrócić wał zgodnie z kierunkiem obracania wału pracującego silnika aż do ustawienia GMP sprężania w cylindrze nr 1 (położenie pośrednie w cylindrze nr 6).
    Obrócić wał zgodnie z kierunkiem obracania wału pracującego silnika aż do 2 pojawienia się miejsca bez otworów na kole zamachowym silnika widocznego przez otwór w miejscu montażu czujnika prędkości.
    Obrócić wał zgodnie z kierunkiem obracania wału pracującego silnika i ustawić 2 trzeci otwór licząc od miejsca bez nich na kole zamachowym naprzeciwko otworu w miejscu montażu czujnika prędkości.
    W takim położeniu, klin napędzający wałek pompy jest skierowany ku górze.

Ogólnie ciężko to jest zrobić jak się nie widziało :D.

Szukaj kogoś kto pamięta czasy dci :D

2
  • #5 14 Gru 2015 20:39
    rojo1984
    Poziom 4  

Nie rozumiem tego:ustawić 2 trzeci otwór licząc od miejsca bez nich na kole zamachowym naprzeciwko otworu w miejscu montażu czujnika prędkości.
    Możesz trochę jaśniej mi to opisać?Poza tym rozumiem.

0
  • Pomocny post
    #6 14 Gru 2015 23:06
    keicam1991
    Poziom 18  

renault premium 270 dci pompa wysokiego cisnienia bosch Znaki takie powinieneś tam mieć ;)

0
  • #7 15 Gru 2015 17:39
    rojo1984
    Poziom 4  

Dzięki wielkie auto odpaliło tylko że kontrolka od wałka rozrządu jeszcze się pali ale ustawie to jutro jeszcze raz dokładnie i pewnie będzie dobrze Pozdrawiam. Temat uważam za zamknięty.

0
  • #9 20 Mar 2016 11:43
    rojo1984
    Poziom 4  

Witam dziękuje za ponowne otwarcie chciałem się dopytać ;otóż wszystko jest ustawione według powyższego schematu i działa prawidłowo pytanie dotyczy czy jeśli wałek pompy z klinem skierowanym do góry(pionowo) i wałek pośredni po ustawieniu między tym 2-3 otworem na kole zamachowym to czy przy zakładaniu koła od pompy ma znaczenie jeśli o jeden ząbek w prawo albo w lewo przesunie się ? Trochę to ciężko wyjaśnić.Chodzi o to że przy zdejmowaniu nie zaznaczyłem zębów które są naprzeciw siebie tak jak to jest na zdjęciu wyżej i czy to ma wpływ na pracę pompy i spalanie i czy jest możliwość dokładniejszego ustawienia? bo wydaje mi się że silnik nie ma pełnej mocy.

2
  • #10 20 Mar 2016 11:53
    keicam1991
    Poziom 18  

Jak było by źle poskładane to wygenerowało by usterkę, pompa ma czujnik położenia.

0
  • #11 07 Kwi 2016 06:05
    rojo1984
    Poziom 4  

Dzięki.w takim razie wszystko jest ok nie pokazuje żadnego błędu.

0