Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator obrotów silnika spalinowego Atmega8

lodziak12 18 Gru 2015 23:30 906 3
  • #1 18 Gru 2015 23:30
    lodziak12
    Poziom 15  

Witam.
    Chcę zrobić regulator silnika spalinowego od corsy aby utrzymywał obroty na poziomie ok 1400-1700 obr/min. Myślałem nad zastosowaniem jakiegoś małego procka np. Atmega8 i czujniku halla lecz niestety programowanie u mnie jest na poziomie podstawowym i potrzebuje pomocy. Musiał by mieć dwa wyjścia sterujące tranzystorami (gdy obroty spadną poniżej 1400 załączy wyjście 1 do momentu uzyskania żądanych obrotów, gdy znów wzrosną za bardzo włączy wyjście 2 aby zmniejszyć je) a one znów by musiały sterować stycznikiem od silnika gazu który by zwiększał i zmniejszał obroty. Robiąc to analogowo było by za dużo kombinacji i niepotrzebnych kosztów. Więc wersja cyfrowa wydaje się lepsza.
    Ze strony praktycznej układ zrobię tylko przerasta mnie strona programowania.
    Jeżeli chciałbym zlecić zrobienie wsadu, z jakimi kosztami muszę się liczyć?

0 3
  • #2 18 Gru 2015 23:52
    janek1815
    Poziom 38  

O jakim ty styczniku piszesz? Z jakiego rocznika ten silnik? Nie prosciej silnik krokowy do sterowania obrotami. Co to ma napędzać. A może łatwiej zrobić podobne sterowanie jak w agregatach pradotwórczych.

0
  • #3 19 Gru 2015 21:11
    lodziak12
    Poziom 15  

Stycznik do załaczania silnika typu wycieraczki samochodowej (mam takie rozwiązanie przy innym urządzenie i zdaje egzamin w 100% :D) 6A poboru. Silnik z corsy B 2.0l diesel rocznik nieznany. Ma napędzić pompę oleju do betoniarki (grucha stacjonarna).

0
  • #4 21 Lut 2018 20:07
    DjSixteen
    Poziom 5  

Witam, ja potrzebuję takiego regulatora do agregatu (mojej konstrukcji) jednak chce go usprawnić tak aby przy podłączeniu obciążenia np:7kw agregat utrzymywał te 50hz na wyjściu dodam że silnik jest od forda transit. Jakie polecacie rozwiązanie bo nic nie mogę znaleźć?????

0