Witam,
Posiadam laptop Lenovo y50, Wzmacniacz NIKKO NA-690 i kolumny Tonsil TON400.
W laptopie znajduje się optyczne wyjście z karty dźwiękowej.
Sam wzmacniacz nie posiada jednak takiego złącza.
Zależy mi na słuchaniu muzyki w stereo z dobrej jakości plików.
Mam pytanie, czy sygnał wychodzący z komputera z wyjścia optycznego powinien przechodzić przez DAC i z niego wchodzić na wzmacniacz i kolumny czy może owy DAC jest urządzeniem zbędnym.
Chciałbym wykorzystać łącze optyczne w komputerze oraz lepszej jakości dźwięk słyszeć z wzmacniacza na kolumnach.
Czy DAC jest niezbędny?
Czy warto go mieć?
Jeśli tak to jaki? (w korelacji - cena/jakość)
Posiadam laptop Lenovo y50, Wzmacniacz NIKKO NA-690 i kolumny Tonsil TON400.
W laptopie znajduje się optyczne wyjście z karty dźwiękowej.
Sam wzmacniacz nie posiada jednak takiego złącza.
Zależy mi na słuchaniu muzyki w stereo z dobrej jakości plików.
Mam pytanie, czy sygnał wychodzący z komputera z wyjścia optycznego powinien przechodzić przez DAC i z niego wchodzić na wzmacniacz i kolumny czy może owy DAC jest urządzeniem zbędnym.
Chciałbym wykorzystać łącze optyczne w komputerze oraz lepszej jakości dźwięk słyszeć z wzmacniacza na kolumnach.
Czy DAC jest niezbędny?
Czy warto go mieć?
Jeśli tak to jaki? (w korelacji - cena/jakość)