Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa monitora LG 23EA63

19 Gru 2015 19:05 1263 6
  • Poziom 10  
    Witam,

Chciałbym Was zapytać, co dzieje się z moim monitorem i czy mogę go w jakiś sposób naprawić. Chodzi mi głównie o różowe plamy, widoczne przede wszystkim przy dolnej krawędzi monitora. Opisywany problem przedstawia załączone poniżej zdjęcie. Matryca monitora jest również nierówno podświetlona, co widać na czarnym tle.
    Naprawa monitora LG 23EA63
  • Poziom 10  
    bubu1769 napisał:
    Monitor na gwarancji ?

Niestety nie, niedawno się skończyła.
  • Poziom 18  
    Nierówność rozświetlenia jak i jak równie występowanie przebarwień szczególnie przy górnej i dolnej krawędzi są spowodowane najczęściej zużuciem luminoforu świetlówek (matryce CFL) lub nierównomiernym światłem diod LED w matrycach ledowych.
  • Warunkowo odblokowany
    Ten monitor to ledówka z matrycą IPS z tego co znalazłem to ten typ tak ma. Porada zaczerpnięta z innego forum:
    "Możesz spróbować tak - poluzować śrubki obudowy, położyć monitor płasko ekranem do góry na 2, 3 dni, zaopatrzyć się w wałek malarski (gąbka) delikatnie z wyczuciem rozmasować matrycę tym wałkiem. Po tym czasie poodkręcać obudowę ale nie na silę.
    Nierównomierne podświetlenie to często wynik tzw. złego ułożenia matrycy, operacja opisana powyżej powinna rozprowadzić matryce i zniwelować część świetlnych efektów jak u ciebie. Robiłem tak na swoim tv który ma matrycę ips od LG, zniwelowałem w ten sposób około 60 % tego paskustwa. Drugi sposób poluzować śrubki rozjaśnienie na max,  2-3 dni tak niech chodzi matryca przy takim użyciu sama powinna się po części " ułożyć" - tego 2-go sposobu nie próbowałem, no ale to są dwie najczęściej polecane metody na poprawienie podświetlenia na różnych forach. Powodzenia"
  • Poziom 10  
    bubu1769 napisał:
    Ten monitor to ledówka z matrycą IPS z tego co znalazłem to ten typ tak ma. Porada zaczerpnięta z innego forum:
    "Możesz spróbować tak - poluzować śrubki obudowy, położyć monitor płasko ekranem do góry na 2, 3 dni, zaopatrzyć się w wałek malarski (gąbka) delikatnie z wyczuciem rozmasować matrycę tym wałkiem. Po tym czasie poodkręcać obudowę ale nie na silę.
    Nierównomierne podświetlenie to często wynik tzw. złego ułożenia matrycy, operacja opisana powyżej powinna rozprowadzić matryce i zniwelować część świetlnych efektów jak u ciebie. Robiłem tak na swoim tv który ma matrycę ips od LG, zniwelowałem w ten sposób około 60 % tego paskustwa. Drugi sposób poluzować śrubki rozjaśnienie na max,  2-3 dni tak niech chodzi matryca przy takim użyciu sama powinna się po części " ułożyć" - tego 2-go sposobu nie próbowałem, no ale to są dwie najczęściej polecane metody na poprawienie podświetlenia na różnych forach. Powodzenia"

Dziękuję za przytoczone informacje. Najpierw spróbuje tego sposobu, zanim coś będę głębiej grzebał. Dziwna sprawa z tym monitorem, ponieważ w rodzinie są jeszcze dwa takie monitory i nic z nimi się nie dzieje. Kupione były w podobnym czasie i używane prawdopodobnie więcej niż mój. Czy pokazujący się problem może być spowodowany niezbyt dobrym stykiem wtyczki matrycy i podświetlenia wewnątrz monitora?
  • Poziom 18  
    Luźny styk połączenia matrycy z płytą główną raczej pokazywałby inne objawy.
    Brak takich objawów na innych egzemplarzach, jak na opisywanym, może świadczyć,o tym, że tam zamontowano matryce innego producenta np Samsunga. Opisane wyżej metody "naprawy" są metodami amatorskimi, mogą przynieść efekty, ale raczej krótkotrwałe. Delikatny "masaż" futrzanym wałkiem powinien przynieść poprawę. Ale, naprawdę, delikatny !!!. Naprężenia wywołane niedokładnym montażem często powodują nieodwracalne zmiany w matrycy, ale warto spróbować. Poluzowanie śrub mocujących może pomóc i przeprowadzone właściwie napewno nie uszkodzi matrycy. Zalecam powtórny montaż z dużym wyczuciem. Życzę powodzenia.