Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Vitara - LPG w Suzuki Vitara 2WD 2015/2016 - czy ma sens?

elv_invest 19 Dec 2015 22:30 12795 9
 • #1
  elv_invest
  Level 8  
  Witam szanownych Forumowiczów

  Jestem tuż przed zakupem nowej Suzuki Vitary i zastanawiam się, czy wmontowanie do tego auta instalacji gazowej ma sens. Nie chodzi mi tutaj o kwestie finansowe a techniczne. Model jest stosunkowo nowy, dlatego szukam jakichkolwiek informacji na temat eksploatacji tego auta z instalacją LPG. Czy silniki zastosowane w Vitarze (2WD) dobrze znoszą zagazowanie? Czy jak w tym poście nie nadają się pod gaz? Jeśli ktoś z Forumowiczów posiada takie auto to bardzo proszę o poradę.
 • #2
  sebap
  Level 41  
  Jeśli silnik 1.6 to jak najbardziej można zamontować IV generację LPG i co kilkanaście tysięcy sprawdzać luz zaworowy o ile tam nie ma hydropopychaczy.
 • #3
  wichurewicz
  Level 25  
  Jeśli się nie mylę ten 1.6 to lekko zmodernizowana jednostka M16A, ta sama co w modelach Grand Vitara, SX4, SX-Cross i Swift. Żadna magia, choć nie wiem jak się spisują na LPG.
 • #4
  elv_invest
  Level 8  
  Tak, jest to "M16A z VVT" czyli jednym słowem o radę proszę również osoby posiadające wyżej wymienione modele aut.
 • #5
  sebap
  Level 41  
  Nie trzeba mieć tego modelu auta żeby wiedzieć, że
  sebap wrote:
  jak najbardziej można zamontować IV generację LPG i co kilkanaście tysięcy sprawdzać luz zaworowy
  .
 • #7
  bronzik
  Level 12  
  Musisz udać się do solidnego warsztatu zajmującego się montażem LPG , tam powinni sprawdzić Ci wszystko i doradzić instalację . Z tego co Mi wiadomo BRC montuje gaz do nowych aut bez utraty gwarancji .
 • #8
  skubikuba
  Level 2  
  Witaj, w tej Vitarze jest silnik generacji M16A (tak jak ktoś pisał, scross, swift, sx4), głowice tych silników na rynek EU, znoszą LPG do 20-30 tys, tu jest koniec regulacji zaworów i zaczynają się koszty regeneracji głowicy. Nie jestem przeciwnikiem LPG, ale w tym przypadku nie wierz w dotrysk paliwa, dodatkowe smarowanie itd. Generalnie radzę przemyśleć temat, ten model normalnie traktowany pali 6-8 litrów paliwa. Pozdrawiam
 • #9
  wichurewicz
  Level 25  
  Na przód z elektronicznie dołączanym tyłem, jak większość. Poprzednia generacja miała stały napęd 4x4.

  Tylny napęd zimą przestał być straszny wraz z odejściem w niepamięć motoryzacyjnych abominacji pokroju Poloneza. Nie ma sensu powielać nieaktualnych mitów.
 • #10
  jarekstryszawa
  Level 22  
  Czyli 4WD a nie 2WD. Myślałem, że robią już kastraty jak uprzednio w przypadku seryjnych jimmiaków bez dyfra z przodu i reduktora.
  Co do auta RWD to ja nic strasznego dla myślącego usera, w rękach przypadkowego drivera różnie to bywa...
  Żeby nie było- prawko mam od 1988 roku, siakies 10 lat mam samurajka, którym w większości jeżdżę na samym tyle, w zimie na BFG winter slalom wyjadę dalej niż plaskatym FWD ale taki samochód wymaga więcej myślenia niż auto pędzonę na przednią ośkę.