Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Vitara - LPG w Suzuki Vitara 2WD 2015/2016 - czy ma sens?

elv_invest 19 Gru 2015 22:30 7824 9
  • #1 19 Gru 2015 22:30
    elv_invest
    Poziom 6  

Witam szanownych Forumowiczów

Jestem tuż przed zakupem nowej Suzuki Vitary i zastanawiam się, czy wmontowanie do tego auta instalacji gazowej ma sens. Nie chodzi mi tutaj o kwestie finansowe a techniczne. Model jest stosunkowo nowy, dlatego szukam jakichkolwiek informacji na temat eksploatacji tego auta z instalacją LPG. Czy silniki zastosowane w Vitarze (2WD) dobrze znoszą zagazowanie? Czy jak w tym poście nie nadają się pod gaz? Jeśli ktoś z Forumowiczów posiada takie auto to bardzo proszę o poradę.

1 9
  • #2 19 Gru 2015 23:27
    sebap
    Poziom 40  

Jeśli silnik 1.6 to jak najbardziej można zamontować IV generację LPG i co kilkanaście tysięcy sprawdzać luz zaworowy o ile tam nie ma hydropopychaczy.

3
  • #3 20 Gru 2015 16:37
    wichurewicz
    Poziom 24  

Jeśli się nie mylę ten 1.6 to lekko zmodernizowana jednostka M16A, ta sama co w modelach Grand Vitara, SX4, SX-Cross i Swift. Żadna magia, choć nie wiem jak się spisują na LPG.

0
  • #4 21 Gru 2015 13:24
    elv_invest
    Poziom 6  

Tak, jest to "M16A z VVT" czyli jednym słowem o radę proszę również osoby posiadające wyżej wymienione modele aut.

1
  • #5 21 Gru 2015 13:50
    sebap
    Poziom 40  

Nie trzeba mieć tego modelu auta żeby wiedzieć, że

sebap napisał:
    jak najbardziej można zamontować IV generację LPG i co kilkanaście tysięcy sprawdzać luz zaworowy
    .

2
  • #7 29 Gru 2015 13:45
    bronzik
    Poziom 11  

Musisz udać się do solidnego warsztatu zajmującego się montażem LPG , tam powinni sprawdzić Ci wszystko i doradzić instalację . Z tego co Mi wiadomo BRC montuje gaz do nowych aut bez utraty gwarancji .

0
  • #8 20 Mar 2016 22:54
    skubikuba
    Poziom 2  

Witaj, w tej Vitarze jest silnik generacji M16A (tak jak ktoś pisał, scross, swift, sx4), głowice tych silników na rynek EU, znoszą LPG do 20-30 tys, tu jest koniec regulacji zaworów i zaczynają się koszty regeneracji głowicy. Nie jestem przeciwnikiem LPG, ale w tym przypadku nie wierz w dotrysk paliwa, dodatkowe smarowanie itd. Generalnie radzę przemyśleć temat, ten model normalnie traktowany pali 6-8 litrów paliwa. Pozdrawiam

4
  • #9 21 Mar 2016 16:48
    wichurewicz
    Poziom 24  

Na przód z elektronicznie dołączanym tyłem, jak większość. Poprzednia generacja miała stały napęd 4x4.

Tylny napęd zimą przestał być straszny wraz z odejściem w niepamięć motoryzacyjnych abominacji pokroju Poloneza. Nie ma sensu powielać nieaktualnych mitów.

0
  • #10 21 Mar 2016 19:24
    jarekstryszawa
    Poziom 20  

Czyli 4WD a nie 2WD. Myślałem, że robią już kastraty jak uprzednio w przypadku seryjnych jimmiaków bez dyfra z przodu i reduktora.
    Co do auta RWD to ja nic strasznego dla myślącego usera, w rękach przypadkowego drivera różnie to bywa...
    Żeby nie było- prawko mam od 1988 roku, siakies 10 lat mam samurajka, którym w większości jeżdżę na samym tyle, w zimie na BFG winter slalom wyjadę dalej niż plaskatym FWD ale taki samochód wymaga więcej myślenia niż auto pędzonę na przednią ośkę.

1