Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola Razr XT912 - Nie można uruchomić

22 Gru 2015 16:42 1383 15
  • Poziom 11  
    Witam.
    Dziś coś mnie podkusiło by zresetować fona tak dokładniej i trochę za dużo naklikałem w recovery i skorzystałem z resetu słuchawy, w sekcji wipe w Safestrapie :(
    Od tamtej pory fon nie może wystartować ani normalnie, ani w fastboot.
    Podłączenie pod RSDLite też nic nie daje. Nie widać telefonu.
    Po zresetowaniu fona przez Vol+,Vol- i Power nie wchodzi w tryb bootloadera itp. Ekran tylko mignie i ciemnieje, ale nie że wyłącza sie tak do końca, tylko tak jakby pozostaje czarny. Czarny a nie wyłączony. Mam takie specyficzne plamy na ekranie, które widać, gdy wyświetlacz jest zasilany, ale nie wyświetla się nic. Nie widać ich gdy telefon jest wyłączony.
    Po podłączeniu do ładowarki wyświetla się tylko logo Motoroli i tak trwa.
    Odłączenie baterii nie przynosi żadnych rezultatów.
    Poszukiwania w sieci doprowadziły mnie do stronki http://www.android.gs/unlock-motorola-razr-i-bootloader/ ale po wejściu na stronkę Motoroli z utilsami, widzę, że i tak telefon trzeba uruchomić w trybie fastboot.
    Ktoś może wesprzeć radą ?
    Wydaje mi się że już kiedyś miałem taki problem i sobie z nim poradziłem, ale kurka nie bawiłem się tą słuchawą już ze 2 lata i nie mogę sobie przypomnieć co i jak.
  • Poziom 10  
    Witam
    Podepnę się do tematu :
    Dokładnie ten sam problem w Motorolla Razr XT 910.
    Komórka w ogóle się nie włącza Hard Reset nie działa.
    Normalnie komórka także się nie włącza.
    Po podpięciu pod komputer zaświeca się z przodu dioda chyba aparatu przedniego - przy próbie włączenia dioda gaśnie.
    Po podpięciu pod ładowarkę wyświetla się logo Motorolli i komórka z zaświeconym logo także nie da się włączyć ani użyć Hard Reset.
    Z początku myślałem o zepsutym przycisku włączania ale gaśnięcie diody jest potwierdzeniem że przycisk działa.
    Teraz zastanawiam się nad baterią i czy może dać takie objawy.
    Komórka kupiona w lipcu 2012 więc bateria mogłaby paść.

Jakieś sugestie podpowiedzi ?
  • Poziom 16  
    Na waszym miejscu zaczął bym od HW:
    0. Wyjęcie karty sim, karty pamięci.
    1. Sprawdzenia napięcia baterii, sprawdzenie czy telefon ładuje baterię, jaki pobiera prąd.
    2. Sprawdzenie przejść multimetrem na włączniku, przyciskach (VOL-, VOL+).
    3. Wypięcie baterii i podłączenie pod ładowarkę
    4. Jeśli po włączeniu boot jest ok - można próbować uruchomić w trybie awaryjnym
  • Poziom 10  
    Witam
    Jumperki od głośności i włączania komórki sprawne.
    Komorka 3 dni temu ładowana cały dzień i noc, odłączona od ładowarki i dopiero dzisiaj cala komórkę rozebrałem i wyjąłem baterie.
    Bateria na dużym mierniku nic nie pokazuje 0V
    a na małym mierniku 0.0V lub 0.1V.
    Zastanawiam się jakim napięciem ją ładować 5V z zasilacza komputerowego może być czy za dużo dodam że bateria jest 3,8V Motorola EB20. wtedy łatwo byłoby mi mierzyć napięcie i prąd. Niestety nie posiadam zasilacza laboratoryjnego ani żadnego innego z regulacją napięciową.

Koledze z góry dziękuje za podpowiedzi.

Jeszcze jedno czy padnięta bateria może dawać takie objawy że komórka wogóle się nie włączy?
  • Poziom 16  
    Tak. Trzeba najpierw naładować baterię do poziomu umożliwiającego uruchomienie telefonu. Sprawdzałeś czy ma dobre złącze usb ?
  • Poziom 10  
    Trochę się zgubiłem napisze jak cię rozumiem i odpowiem na pytania.

Tak - czyli komórka musi mieć sprawną baterię żeby ją uruchomić. - A bateria jest nienaładowana - całkowicie rozładowana.

Naładować baterie - czy można to zrobić np zasilaczem komputerowym linią 5V?

Złącze usb raczej sprawne - gdy podłączam ładowarkę do komórki to komórka wyświetla od razu logo motoroli. - Jutro podepnę komórkę na ładowarkę i sprawdzę czy podaje napięcie na baterie tzn czy komórka ją chce ładować.
  • Poziom 10  
    Witam
    Podłączyłem komórkę pod ładowarkę. Komórka była bez baterii.
    Zmierzyłem multimetrem napięcie ładowania baterii = 4,1V.
    Podczas ładowania baterii przez komórkę napięcie ładowania 2,75V.
    Na wyjściu baterii w czasie ładowania zero. Nad pomiarem prądu się zastanawiam czy poprawny 60mA.

Co jeszcze mogę zrobić ?
    Myślicie by zaryzykować wydatek i kupić nową baterię ?
  • Poziom 12  
    Może masz uszkodzoną tasiemkę baterii? Na zewnątrz baterie próbowałeś ładować?
  • Poziom 10  
    Myślałem o tym czy nie tasiemka ale tego już nie idzie sprawdzić w baterie jest wmontowane trochę elektroniki i ona też mogła paść.
    Dałem znajomemu powiedział że założy nową baterię i sprawdzi czy się włącza jak należy. Jak się nie włączy to weźmie baterie i sprzeda gdzie indziej. Więc bez hazardu będzie :D
  • Poziom 12  
    Trzeba było miernikiem zmierzyć napięce na wyjściu i tym byś miał tasiemkę sprawdzoną.
  • Poziom 12  
    To pewnie masz uwaloną taśmę jak mówiłem. Możesz ma próbę podpiąć baterie od innego telefonu i zobaczyć co się dzieje.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam jeszcze jedno pytanie kolega zwrócił mi uwagę że telefon jest lekko wypukły na ekranie i zasugerował pęknięcie płytki w środku
    Czy to możliwe?

Nie mam innego telefonu z takim złączem - brak możliwości podpięcia baterii pod inny telefon
  • Poziom 12  
    Wątpię, ale dziwi mnie jak może być wypukły na ekranie? Szkło wypukło? Przecież to AMOLED. Na próbę czy w ogóle zadziała możesz podpiąć baterię od innego telefonu na jakichś kabelkach :)