Witam,
Od pewnego czasu w aucie mam zamontowaną skrzynie basową Blaupunkt z wzmacniaczem magnat. Wszystko działo dobrze aż do przedwczoraj. Mianowicie skrzynia przestaje grać - zaczyna znowu działać dopiero jak pod-głośnie radio do skali ok. 20-25 i później przez jakiś czas działa dobrze przy każdej głośności.
Sprawdzałem już podłączenie kabli i wszystko wygląda dobrze (nic się nie poluzowało) Podczas gdy skrzynia przestaje wydawać dźwięk( dotykałem głośnik i podczas tego "wyłączenia" to głośnik ma jakieś tam małe wibracje więc jakby nadal działał z bardzo małą mocą) wzmacniacz cały czas jest włączony (sygnalizuje to zielona dioda). Dodam jeszcze, że czasami potrafi sama z siebie załączyć się na chwilę. (Co ciekawe problemu nie uświadczyłem podczas dłuższej jazdy autem - występuje raczej podczas jazdy na krótkich odcinkach oraz przy wyłączonym silniku\postoju)
Może ktoś z Was drodzy forumowicze wie dlaczego tak sie dzieje i gdzie szukać przyczyny ? Na początek myślałem, że akumulator daje za słabe napięcie jednak potem doszedłem do wniosku, że jak tak by było to reszta rzeczy w aucie również działała by słabo. Więc może wzmacniacz jest już do wymiany ?
Całość jest podłączone do stacji multimedialnej w aucie.
Zasilanie idzie bezpośrednio do wzmacniacza od akumulatora grubym kablem, masę podłączyłem do uchwytu mocującego końcówkę do pasów (pod kanapą)
Z góry dziękuję za pomoc.
Od pewnego czasu w aucie mam zamontowaną skrzynie basową Blaupunkt z wzmacniaczem magnat. Wszystko działo dobrze aż do przedwczoraj. Mianowicie skrzynia przestaje grać - zaczyna znowu działać dopiero jak pod-głośnie radio do skali ok. 20-25 i później przez jakiś czas działa dobrze przy każdej głośności.
Sprawdzałem już podłączenie kabli i wszystko wygląda dobrze (nic się nie poluzowało) Podczas gdy skrzynia przestaje wydawać dźwięk( dotykałem głośnik i podczas tego "wyłączenia" to głośnik ma jakieś tam małe wibracje więc jakby nadal działał z bardzo małą mocą) wzmacniacz cały czas jest włączony (sygnalizuje to zielona dioda). Dodam jeszcze, że czasami potrafi sama z siebie załączyć się na chwilę. (Co ciekawe problemu nie uświadczyłem podczas dłuższej jazdy autem - występuje raczej podczas jazdy na krótkich odcinkach oraz przy wyłączonym silniku\postoju)
Może ktoś z Was drodzy forumowicze wie dlaczego tak sie dzieje i gdzie szukać przyczyny ? Na początek myślałem, że akumulator daje za słabe napięcie jednak potem doszedłem do wniosku, że jak tak by było to reszta rzeczy w aucie również działała by słabo. Więc może wzmacniacz jest już do wymiany ?
Całość jest podłączone do stacji multimedialnej w aucie.
Zasilanie idzie bezpośrednio do wzmacniacza od akumulatora grubym kablem, masę podłączyłem do uchwytu mocującego końcówkę do pasów (pod kanapą)
Z góry dziękuję za pomoc.