Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Uno Rev 3 - Nie wyświetlanie się liter na wyświetlaczu LCD

26 Gru 2015 20:04 1218 10
  • Poziom 4  
    Witam.
    Mam następując problem po podłączeniu wyświetlacza LCD do mojego arduino uno Rev 3.Po podłączeniu wyświetlacza i zaprogramowaniu nadal nie wyświetla się napis.Kod:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodam że gdy wgrywanie się skończy ekran się odświeża i nic.Proszę o wyrozumiałość i Dziękuję za odpowiedzi :?: :arrow:
  • PCBway
  • Poziom 10  
    popraw kod na taki:

no i faktycznie zdjęcie mało tłumaczy a nikomu raczej nie będzie chciało się dochodzić do tego jak masz podłączone.

ps. Ja arduino zacząłem się uczyć za sprawa kanałów elektroprzewodnika i elektro marasa na youtube, Tobie tez polecam ;)
  • PCBway
  • Poziom 4  
    Arduino Uno Rev 3 - Nie wyświetlanie się liter na wyświetlaczu LCD
    Dziękuje za poprawny kod.Wrzucam schemat.Co do stylistyki może trochę chaotycznie ale myślę że nie jest źle ;)

Dodano po 7 [minuty]:

Pin E dokąd podłączyć?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    na samym końcu jeszcze daj jakaś przerwę np. delay (1000) by cały czas Ci nie odświeżał ekranu bo ekran możne nie nadążyć z odświeżaniem, po za tym według tego schematu E masz podłączone do pinu 11
  • Poziom 4  
    Niestety ale nadal nie działa. :/
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    ja miałem podobny problem ostatnio ale przy i2c, spróbuj zmienić wersje programu na starszy u mnie pomogło.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    dodaj do kodu wyświetlanie w serial monitorze i zobaczysz czy działa UNO.
    Nie dam rady sprawdzić kodu bo mam inną bibliotekę LCD - na I2C
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    to i tak powinno Ci chodzić bo biblioteka na i2c ma inne dopiski wiec nazwy bibliotek się nie powtarzają, śmiało możesz korzystać z jednej i drugiej ;)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Niestety mam inną bibliotekę i zresztą wszystkie lcd przystosowane od I2C. Ale ten kod działa u mnie
  • Poziom 4  
    Dziękuje za pomoc po modyfikacji kodu i sprawdzeniu połączeń okazało się że przewody mają problem z wyświetlaczem i płytką stykową.Po długim czasie "nastawiania" przewodu od potencjometru znalazłem punkt gdzie już mi działa.Jeśli ma ktoś pomysł jak poradzić sobie z wyświetlaczem i płytką stykową chętnie poczytam o tym.A za wszystko Dziękuje :)