Panowie, szukam takich urządzeń, które potrafiłyby "przesłać" Ethernetem (LANem) sygnały cyfrowe, powiedzmy 8 standardowych wejść i 8 wyjść. Niestety problemem jest to, że takie urządzonka w moich założeniach powinny być autonomiczne, tzn. nie chcę angażować do tego żadnego sterownika czy komputera (komputerów PC).
Oglądałem ADAM6000 Advantecha, ale żeby chodziły dwa takie moduły na dwóch końcach LANa, w sieci musi pracować PC, który czyta jeden moduł i wysyła jego stany DI do drugiego ustawiając na nim odpowiednie stany DO i następnie odwrotnie, tzn, czyta z drugiego DI i ustawia stany na pierwszym DO.
Problem zrodził się stąd, że mam urządzenie którym muszę sterować na odległość przy pomocy prostego panela sterowniczego (przyciski, przełączniki, kontrolki). Do tego ani w szafce urządzenia, ani w panelu nie ma żadnych PLC ani tym bardziej komputerów PC. Do tej pory całość oddalona o zaledwie kilkadziesiąt metrów od siebie (+ ściana) była połączona wielożyłowym kablem sterowniczym, teraz ze względu na istnienie tam sieci LAN chciałbym zrobić to za pomocą Ethernetu i do tego potrzebny mi jest właśnie taki rodzaj, powiedzmy... multipleksera.
Czy ktoś, coś... ?
Oglądałem ADAM6000 Advantecha, ale żeby chodziły dwa takie moduły na dwóch końcach LANa, w sieci musi pracować PC, który czyta jeden moduł i wysyła jego stany DI do drugiego ustawiając na nim odpowiednie stany DO i następnie odwrotnie, tzn, czyta z drugiego DI i ustawia stany na pierwszym DO.
Problem zrodził się stąd, że mam urządzenie którym muszę sterować na odległość przy pomocy prostego panela sterowniczego (przyciski, przełączniki, kontrolki). Do tego ani w szafce urządzenia, ani w panelu nie ma żadnych PLC ani tym bardziej komputerów PC. Do tej pory całość oddalona o zaledwie kilkadziesiąt metrów od siebie (+ ściana) była połączona wielożyłowym kablem sterowniczym, teraz ze względu na istnienie tam sieci LAN chciałbym zrobić to za pomocą Ethernetu i do tego potrzebny mi jest właśnie taki rodzaj, powiedzmy... multipleksera.
Czy ktoś, coś... ?