Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz blu-ray i jego podłączenie

Kasia217 27 Gru 2015 18:53 1674 7
  • #1 27 Gru 2015 18:53
    Kasia217
    Poziom 3  

Trzy urządzenia: telewizor w wejściem HDMI i wyjściem optical - digital audio out, odtwarzacz blu-ray z wyjściem HDMI oraz coaxial oraz amplituner z wejściami coaxial, optical oraz zwykłe chinch.

Jak najlepiej to podłączyć i jakimi kabelkami? Wydaje mi się, że mam dwie możliwości:

1. z odtwarzacza kablem HDMI do telewizora oraz kablem coaxial do amplitunera
    2. z odtwarzacza kablem HDMI do telewizora, a z telewizora audio kablem optical do amplitunera

Które z tych rozwiązań jest lepsze i jakich kabli użyć? Trochę przeglądałam informacji na temat kabli, ale najwięcej wątpliwości mam co do kabli coaxial. W MM kable oznaczone RCA były na półce z "audio analogowe", a w internecie czytałam, że to połączenie cyfrowe. Nie rozumiem już tego. Czy kable Profigold PROA 4801 SPDIF (1m), Vivianco Sound&Image (1,5m), Vivianco SIP RR 10 (1m) nadają się do tego? Jaki kabel HDMI wybrać to takiego podłączenia? Optical?

Kabel coaxial musiałby mieć minimum 1m, HDMI 2 metry, optical 2,5 do 3 m.

Proszę o radę

1 7
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2015 19:02
    irek6311
    Poziom 33  

Wszystkie urządzenia kablem HDMI podpinasz do TV, z TV optycznym kablem do amplitunera, będzie dżwięk z urządzeń podpiętych do TV, w TV musisz ustawić audio by dżwięk zamiast na głośniki na wyjściu optycznym był.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Gru 2015 19:27
    Torino
    Poziom 12  

irek6311 napisał:
    Wszystkie urządzenia kalem HDMI podpinasz do TV, z TV optycznym kablem do amplitunera, będzie dżwięk z urządzeń podpiętych do TV, w TV musisz ustawić audio by dżwięk zamiast na głośniki na wyjściu optycznym był.

To jest rozwiązanie pod warunkiem, że nie będzie używała BD do odtwarzania muzyki. Jeśli będzie, to tylko opcja pierwsza.

Kasia217 napisał:
    1. z odtwarzacza kablem HDMI do telewizora oraz kablem coaxial do amplitunera

Co do kabli, to niestety nie mogę pomoc, jednak ja używam WireWorld.

0
  • #4 04 Sty 2016 20:03
    Kasia217
    Poziom 3  

Podłączyłam blu-ray kablem HDMI do telewizora, a dźwięk kablem coaxial do amplitunera. Pojawił się pewien problem, bo gdy wyłączę telewizor, to odtwarzacz blu-ray automatycznie również się wyłącza. Czy można to jakoś ominąć aby blu-ray się nie wyłączał? Odtwarzając muzykę telewizor nie jest mi do potrzebny.

0
  • Pomocny post
    #5 04 Sty 2016 20:33
    Polon_us
    Poziom 41  

W telewizorze lub odtwarzaczu proszę wyłączyć HDMI-Control (HDMI-CEC).

Ta funkcja może występować pod nazwą własną producenta np. Anynet+ -> Samsung, SimpLink -> LG.

Koleżanka niestety nie podała danych posiadanego sprzętu.

0
  • #6 04 Sty 2016 21:13
    Kasia217
    Poziom 3  

Znalazłam, u mnie nazywa się to Easylink (Philips). Rzeczywiście to działa:) Zapytam tylko czy są jakieś negatywne skutki wyłączenia EasyLink?

0
  • Pomocny post
    #7 05 Sty 2016 05:30
    Polon_us
    Poziom 41  

Kasia217 napisał:
    Zapytam tylko czy są jakieś negatywne skutki wyłączenia EasyLink?

Nie, nic co jest mi wiadome.

Wyłączenie EasyLink powoduje pewne "ograniczenie" funkcjonalności mozliwości obsługi tych urządzeń.
    Mając włączoną tę funkcję, podstawowe funkcje każdego urządzenia można włączać jednym pilotem telewizora. Wiele osób ceni sobie tę opcję.

Z drugiej strony, występują efekty uboczne takiego rozwiązania, czego koleżanka doświadczyła.
    I przy wyłączonej funkcji HDMI-Control - EasyLink w wersji Philips - koleżanka musi obsługiwać dane urządzenie pilotem do tego urządzenia przeznaczonym.

0
  • #8 26 Sie 2016 15:18
    Kasia217
    Poziom 3  

Dziękuję za udzielone informacje. EasyLink zostaje u mnie wyłączone.

1