Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit DSG 5741 - Kod F1 po perypetiach

dgocel 28 Gru 2015 01:52 3927 4
  • #1 28 Gru 2015 01:52
    dgocel
    Poziom 8  

Witajcie !
    Zmywarka jak w temacie. Perypetie ? Użytkowniczka wyprała jako jedno z naczyń... świeczkę...Dzień przed wigilią, rodzina, więc co można było zrobić - zmywarka rozebrana na części pierwsze, wyczyszczona jak tylko się dało (6h roboty...), poskładana (części mi nie zostały). Pierwsza próba odpalenia na programie płukanie (czy coś w ten deseń), w którym nie grzeje wody. Przeszło. No to dla pewności środek do czyszczenia zmywarek (taki odpowiednik kreta dla zmywarek, patrząc po składzie) i najdłuższy program na pusto. Przy końcu programu zmywarka wywaliła błąd F1 na wyświetlacz, wypompowała wodę jak Bozia przykazała i tak jej zostało. W środku znowu sajgon stearynowy (tym razem nie przeszło przez filtr - chyba), więc jednak czeka mnie ponowne rozebranie i czyszczenie. Okazało się, że śmigła myjące w środku nie domyły się mimo użycia parownicy tak do końca i puściły świeczkę znowu w obieg. Teraz zmywarka jedyne co robi po podpięciu do zasilania, to f1 na wyświetlacz i odpompowanie wody. Nawet po dłuższym wyłączeniu z zasilania i podpięciu pod napięcie - mimo, że wody nie ma. Jutro kolejne starcie, jednak pomijając fobię do świec, której się zdążyłem nabawić, martwi mnie ten błąd. Stąd kilka pytań do mądrzejszych w tym temacie:
    1) Ktoś miał podobny problem i ma pomysł jak usunąć resztki stearyny ze zmywarki w szybszy/skuteczniejszy sposób niż mozolne czyszczenie parownicą/myjką ciśnieniową/kąpiele we wrzątku ?
    2) Dysponuje ktoś instrukcją serwisową i/lub rozpiską kodów błędu ?
    3) Jak zresetować sterownik, żeby zapomniał o tym f1 ?

Za wszelką pomoc z góry dziękuje

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Gru 2015 14:52
    pawelko123
    Poziom 12  

F1 wskazuje aktywację czujnika przelewowego. Sprawdź dokladnie co sie dzieje komorze silnika podczas cyklu.

0
  • #3 29 Gru 2015 15:17
    dgocel
    Poziom 8  

To już zdążyłem doczytać, jednak pytanie czy ten alarm trzeba jakoś skasować jeżeli jest sucho czy w takim wypadku coś się modułowi upaliło ?

0
  • #4 30 Gru 2015 10:39
    pawelko123
    Poziom 12  

Jeżeli jest wszystko ok powinien się uruchomić bez problemu, sprawdź czy kostki na czujniku i sterowniku są do końca wpięte.
    Możliwe, że sam czujnik jest zablokowany, w normalnym trybie jest zwarty.

0
  • #5 05 Mar 2016 06:12
    dgocel
    Poziom 8  

Dla potomności:
    Aktywacja przelewówki zachęciła mnie do sprawdzenia co jest nie tak ze strony "hydraulicznej" i faktycznie mały kawałek węża/rury między zaworem a pompą myjącą nie wytrzymał kolejnego zakładania cybantu i zaczął podciekać. Koszt pompy z tą rurką w komplecie ponad 350, koszt samego korpusy z rurką w komplecie ponad 150... Przycięta rurka komora z proszkiem - bęben z jakiejś pralki, 17 pln, szczelność odzyskana. Niestety alarm o wycieku cały czas...instrukcja zwykła, nawet nie serwisowa, uruchomienie z przyciśniętym jednym z opisanych przycisków powodujących reset elektroniki (zabijcie mnie - teraz już nie pamiętam, który) i działa.

Temat do zamknięcia.

0