Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit DSG 5741 - Kod F1 po perypetiach

dgocel 28 Dec 2015 01:52 6699 4
    dgocel
    Level 9  
    Witajcie !
    Zmywarka jak w temacie. Perypetie ? Użytkowniczka wyprała jako jedno z naczyń... świeczkę...Dzień przed wigilią, rodzina, więc co można było zrobić - zmywarka rozebrana na części pierwsze, wyczyszczona jak tylko się dało (6h roboty...), poskładana (części mi nie zostały). Pierwsza próba odpalenia na programie płukanie (czy coś w ten deseń), w którym nie grzeje wody. Przeszło. No to dla pewności środek do czyszczenia zmywarek (taki odpowiednik kreta dla zmywarek, patrząc po składzie) i najdłuższy program na pusto. Przy końcu programu zmywarka wywaliła błąd F1 na wyświetlacz, wypompowała wodę jak Bozia przykazała i tak jej zostało. W środku znowu sajgon stearynowy (tym razem nie przeszło przez filtr - chyba), więc jednak czeka mnie ponowne rozebranie i czyszczenie. Okazało się, że śmigła myjące w środku nie domyły się mimo użycia parownicy tak do końca i puściły świeczkę znowu w obieg. Teraz zmywarka jedyne co robi po podpięciu do zasilania, to f1 na wyświetlacz i odpompowanie wody. Nawet po dłuższym wyłączeniu z zasilania i podpięciu pod napięcie - mimo, że wody nie ma. Jutro kolejne starcie, jednak pomijając fobię do świec, której się zdążyłem nabawić, martwi mnie ten błąd. Stąd kilka pytań do mądrzejszych w tym temacie:
    1) Ktoś miał podobny problem i ma pomysł jak usunąć resztki stearyny ze zmywarki w szybszy/skuteczniejszy sposób niż mozolne czyszczenie parownicą/myjką ciśnieniową/kąpiele we wrzątku ?
    2) Dysponuje ktoś instrukcją serwisową i/lub rozpiską kodów błędu ?
    3) Jak zresetować sterownik, żeby zapomniał o tym f1 ?

Za wszelką pomoc z góry dziękuje
  • Helpful post
    pawelko123
    Level 13  
    F1 wskazuje aktywację czujnika przelewowego. Sprawdź dokladnie co sie dzieje komorze silnika podczas cyklu.
    dgocel
    Level 9  
    To już zdążyłem doczytać, jednak pytanie czy ten alarm trzeba jakoś skasować jeżeli jest sucho czy w takim wypadku coś się modułowi upaliło ?
    pawelko123
    Level 13  
    Jeżeli jest wszystko ok powinien się uruchomić bez problemu, sprawdź czy kostki na czujniku i sterowniku są do końca wpięte.
    Możliwe, że sam czujnik jest zablokowany, w normalnym trybie jest zwarty.
    dgocel
    Level 9  
    Dla potomności:
    Aktywacja przelewówki zachęciła mnie do sprawdzenia co jest nie tak ze strony "hydraulicznej" i faktycznie mały kawałek węża/rury między zaworem a pompą myjącą nie wytrzymał kolejnego zakładania cybantu i zaczął podciekać. Koszt pompy z tą rurką w komplecie ponad 350, koszt samego korpusy z rurką w komplecie ponad 150... Przycięta rurka komora z proszkiem - bęben z jakiejś pralki, 17 pln, szczelność odzyskana. Niestety alarm o wycieku cały czas...instrukcja zwykła, nawet nie serwisowa, uruchomienie z przyciśniętym jednym z opisanych przycisków powodujących reset elektroniki (zabijcie mnie - teraz już nie pamiętam, który) i działa.

Temat do zamknięcia.