Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny pilot - uczenie przez komputerową IRDĘ

pavel007 29 Gru 2015 17:27 543 2
  • #1 29 Gru 2015 17:27
    pavel007
    Poziom 14  

Witam,

Potrzebuję zaprogramować uniwersalny pilot pilotem do którego nie mam dostępu i nikt w okolicy nie posiada takowego (Alpine RUE 4202 - do radia samochodowego), mam pytanie - czy jakikolwiek soft na PC umożliwia zczytanie kodów IR z pilota "dawcy" i zapisanie np. do pliku tak aby później mógł symulować komputerową IRDĄ działanie tego oryginalnego pilota i nauczyć swojego? Jest coś takiego możliwe?

• Pomocny post
    #2 29 Gru 2015 17:40
    yanes
    Poziom 18  

Może nie do końca to co ty chcesz ale mam Samsunga S4 mini z portem IR.Na zainstalowanej aplikacji pilota "AdMoteSmart może wybrać sobie ALPINE RUE 4202 czyli masz gotowy pilot.

• #3 29 Gru 2015 20:30
    pavel007
    Poziom 14  

Niestety nie mam portu podczerwieni w smartfonie, więc mimo że post pomocny to nie ratuje to mnie. Ale napawa opytmistycznie - skoro na smartfonie można takie rzeczy robić to i na PC się powinno. Szukam tylko wskazówek jak.

EDIT:

A jednak rozwiązanie the best - jest coś takiego jak IR BLASTER:

Link

Ide do garażu lutować i jak dobrze pójdzie za godzinę będę miał pilocik. Na razie nie zamykam, ale pochwała dla ciebie yanes, bardzoś mi pomógł.

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

No niestety, irda do smartfona nie działa u mnie więc symulowanie smartfonem odpada. Tak więc w pytanie z pierwszego postu dalej aktualne - czy idzie symulować pilot z komputera?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo