Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HD 502HJ - Raid 0 + Raid 1 czy możliwy odzysk danych?

01 Sty 2016 18:53 957 8
  • Poziom 12  
    Witam
    W Sylwestrowe popołudnie dopadł mnie wielki zaszczyt wysypania się mojej macierzy Raid :(. Prosiłbym o pomoc gdyż dane które posiadam na dyskach są dla mnie bardzo ważne. Czytałem już co prawda w jednym z postów o odzysku danych z macierzy Raid 0 lecz mój przypadek jest trochę inny i nie chciałbym coś zepsuć bo byłaby to dla mnie załamka :/. Już opisuje jak mój problem wygląda.
    Posiadam dwa dyski Samsung HD502HJ wpięte ze sobą w macierze i uwaga:
    - macierz Raid 0 - składa się z 750Gb pojemności obu dysków
    - oraz macierz Raid 1 - składa się z 250Gb pojemności obu dysków, czyli w efekcie ma pojemność 125Gb
    Problem pojawił się nagle podczas działania na systemie pojawił się komunikat w konsoli Inter Rapid Storage iż jeden z dysków uległ awari i nalezy zrestetowąc macierz. Wyłączyłem komputer aby się uruchomił ponownie w nadzieji ze się naprawi ( nie raz mi sprawdzał spójnośc danych gdu podobny problem istniał i macierz wstawała) lecz niestety system juz nie wstał.
    Podczas uruchamiania na ekranie pojawia się manager Raid na którym widnieje komunikat jak na załączonym obrazku.
    Bardzo bym prosił o pomoc z tym przypadkiem jak zrobić żeby odzyskac macierze i dane.
  • Poziom 22  
    Jeśli miałeś komunikat o sprawdzaniu spójności danych to znaczy że jeden z tych dysków się rozsypał.
  • Poziom 12  
    Nie nie w tym przypadku nie miałem takiego komunikatu.Teraz mi wyskoczył komunikat o błedzie w macierzy. Ale mimo to da się odzyskac dane z takiej macierzy?
  • Poziom 12  
    No dobrze juz czytałem nie raz ale nadal mi nikt nie odpowiedział czy da się odzyskać te dane i jak to zrobic? Wiem ze da sie przywrocic raid przy pomocy kopi posektorowej ale nie wiem czy w takim przypadku tez się to da może mi ktos odpowiedzieć?
  • Specjalista HDD Recovery
    Problem w tym, że masz dwa raidy na tych samych dyskach. Zasadniczo problem jest w tym że część dysku jest w RAID 0 a część w RAID 1 Co ciekawe wynika z tego, że RAID 1 się uszkodził a z tego co wiem może się on naprawić. Trzeba zainstalować Intel Rapid i zobaczyć czy sa opcje naprawy RAID 1 .
  • Poziom 12  
    No właśnie w tym problem też mnie dziwi że sie wysypał raid 1. Hmm Intel Rapid była zainstalowany na systemie ale gdzię mam teraz zainstalować Rapida skoro system mi sie nie odpali ?
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Zainstaluj na innym dysku system osobnym który nie będzie w RAIDzie
  • Poziom 12  
    Ok w porządku to już jutro tymczasem dzięki za pomoc. Odezwę się jutro
    Pozdrawiam

Aby nie podpisywać się pod swoim postem edytuję tylko. Po zainstalowaniu systemu na innym dysku oraz aplikacji Intel Storage udało się zobaczyc wszystkie partycje na macierzach procz systemowej byla nie dostepna lecz widoczna. Mniejsza o to skopiowalem wszystkie dane cale szczęscie :). Także dziękuję za wszelkie sugestie. Temat do zamkniecia.
    Pozdrawiam