Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampki choinkowe LED - większa część zestawu świeci bardzo słabym światłem

Dawid5283007 03 Sty 2016 16:17 1500 7
  • #1 03 Sty 2016 16:17
    Dawid5283007
    Poziom 8  

Witam. W prawdzie jesteśmy już po świętach, ale mam taki problem z lampkami, że tylko co trzecia lampka świeci jak należy, zaś pozostałe święcą bardzo delikatnie. Tu rodzi się pytanie, czy da się z tym coś zrobić, żeby wszystkie świeciły? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lampki choinkowe LED - większa część zestawu świeci bardzo słabym światłem Lampki choinkowe LED - większa część zestawu świeci bardzo słabym światłem Lampki choinkowe LED - większa część zestawu świeci bardzo słabym światłem

0 7
  • #2 03 Sty 2016 16:25
    sdd
    Poziom 13  

Sprawdzić luty może na początek. W ogóle, to kiedy patrzę na te wynalazki, to włos się jeży na głowie.

Podstawową sprawą w tych skrytobójczych świecidełkach powinien być osobny zasilacz, z którego wychodziłoby 12 V DC.

0
  • #3 03 Sty 2016 18:54
    diantus
    Poziom 28  

sdd napisał:
    powinien być osobny zasilacz, z którego wychodziłoby 12 V DC.

Do czego tu potrzebne 12V DC?
    Jest tu dodatkowa przeszkoda w postaci położonego kleju.
    Pierwszy przewód od prawej jest przewód wspólny + ten musi pozostać na tym miejscu.
    Drugi od prawej jest jako rezerwa - bez dołączonego przewodu, ale tyrystor po drugiej strony jest wmontowany. Na to miejsce należałoby przełożyć przewód od lampek które nie świecą. Trzeba zapamiętać pierwszą lampkę od sterownika, która nie świeci i przewód od tej lampki przełożyć w to puste miejsce. Oczywiście, po odłączeniu od sieci.

0
  • #4 03 Sty 2016 19:24
    sdd
    Poziom 13  

Po pierwsze:
    Te diody ledwie się trzymają. Tam jest pełne napięcie sieci. Fakt, wyprostowane, więc sprzężenia pojemnościowego z ziemią nie ma, ale i tak, gdy się urwie jedna z pierwszych diód w szeregu i będzie wystawal przewód (wielokrotnie widziałem), będzie to niebezpieczne (np. dla dzieci).

2. są wersje tych światełek do łączenia - wówczas cieniusieńkim kabelkiem leci 230 AC przez całą długość.

1
  • #5 03 Sty 2016 20:53
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Sprawdz połączenia może gdzieś jest zimny lut.

0
  • #6 04 Sty 2016 13:50
    Dawid5283007
    Poziom 8  

@diantus Mówisz, że ten sposób powinien pomóc?

Bo mam jeszcze takie drugie ledy tylko tam jest ich 80 sztuk, w tych jest 300. Ta puszka jest podobna i myślałem jeszcze nad "przeszczepem", ale pewnie to by nie wypaliło zważywszy np. na różnicę w ilości led-ów. Dobrze myślę?

0
  • #7 04 Sty 2016 15:12
    diantus
    Poziom 28  

Ten sposób pomoże na pewno gdy "przeszczepiony" szereg lampek jest sprawny.
    Dotyczy to tylko tej "puszki", gdyż nie w każdej jest taka pozycja rezerwowa. Odpowiem gdy zobaczę co w środku tamtej jest. Układ podłączenia - gdzie plus, gdzie minus i innych też jest różny.
    Ten szereg lampek na 8o szt. jeśli jest na napięcie 230V, tzn. że były dołączone do podobnego sterownika to można dołączyć po sprawdzeniu jak wyżej.

0
  • #8 09 Sty 2016 19:01
    jarek2580
    Poziom 13  

Trezeba wymienić PCR 406 ale w Polsce to raczej taniej kupić nowe lampki

0