logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy można połączyć masę zasilacza końcówki mocy z przewodem ochronnym (PE)?

abdul.98 06 Sty 2016 00:30 1374 4
REKLAMA
  • #1 15305054
    abdul.98
    Poziom 14  
    Posty: 762
    Pomógł: 21
    Ocena: 57
    Witam
    Jestem w trakcie kończenia budowy końcówki mocy niestety trafiłem na mały problem, otóż nie wiem czy mogę połączyć masę zasilacza końcówek mocy przedwzmacniacza i całej reszty z przewodem ochronnym (uziemieniem). Cała obudowa robiła by za masę i ekran przy okazji, niestety szukając informacji znalazłem 2 różne wersje. Jedni mówią że można inni że nie powinno się łączyć ze sobą masy i uziemienia może mi ktoś powiedzieć czy można czy nie?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 15305320
    ryszard1955
    Poziom 20  
    Posty: 257
    Pomógł: 34
    Ocena: 22
    Ja uważam, że w tym przypadku masa powinna być jak najbardziej wspólna.
  • REKLAMA
  • #3 15306160
    abdul.98
    Poziom 14  
    Posty: 762
    Pomógł: 21
    Ocena: 57
    Czyli połączyć masę z uziemieniem?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 15306240
    ryszard1955
    Poziom 20  
    Posty: 257
    Pomógł: 34
    Ocena: 22
    W dobie odbiorników lampowych było specjalne gniazdo do łączenia z uziemieniem, w celu zmiejszania stopnia zakłócen, i nie widzę żadnych przeszkód łączenia masy urządzenią z uziemieniem, szczególnie gdy masa jest odseperowana od strony napięcia sieciowego. Jak wiadomo, nie wolno uziemiać przewodu zerowego.
  • #5 15306269
    abdul.98
    Poziom 14  
    Posty: 762
    Pomógł: 21
    Ocena: 57
    Ok no to to na tyle wielkie dzięki.
REKLAMA