Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter VGA-EURO - Podłączeniem lapka do TV

Tukanx 08 Sty 2016 10:30 1266 5
  • #1 08 Sty 2016 10:30
    Tukanx
    Poziom 1  

Witam,
    mam problem z podłączeniem laptopa do TV za pomocą EURO-VGA...
    Jeżeli chodzi o karty graficzne w lapku to:
    -Intel® HD Graphics 4600
    -NVIDIA GeForce 840M
    problem pojawia się z konfiguracją programu PowerStrip.
    Dostałem wraz z konwerterem VGA-EURO płytkę z programem PowerStrip i krótką instrukcję konfiguracji (instrukcja do pobrania w załączniku)
    Problem pojawia się pod koniec trzeciego punktu instrukcji, po wybraniu rozdzielczości 720x576p (PAL 50Hz) i zatwierdzeniu komunikatu, że rozdzielczość została przyjęta przez Twoją kartę graficzną... klikam "ok", na 2-3sek. zmienia mi się rozdzielczość i następnie wraca wszystko z powrotem do wyjściowej rozdzielczości (1600x900). Po zamknięciu okna "Własne rozdzielczości" i przejściu do 4 punktu instrukcji i zmianie częstotliwości na 15,625 Hz, odświeżanie nie wyświetla mi 24,113 Hz tylko coś innego... (nie zatwierdziło mi rozdzielczości 720x576p (PAL 50Hz) tylko dalej jest 1600x900). :(
    Wie ktoś może jak uporać się z tym problemem? albo zna jakiś inny sposób na podłączenie Tv do lapka za pomocą tego kabla?
    Z góry jestem wdzięczny za każde info w tej sprawie.

0 5
  • #2 08 Sty 2016 22:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Co masz w obsłudze tego programu na samym dole wskazane, no i po co Ci w ogóle ten program?.
    Pierwsze słyszę, by konwerter sygnału to potrzebował...

Zamieść fotkę tego konwertera, albo jego pełną nazwę - coś mam wrażenie, że to konwerter nie jest...

0
  • #3 09 Sty 2016 13:55
    Empien
    Poziom 2  

Tukanx napisał:
    Witam,
    mam problem z podłączeniem laptopa do TV za pomocą EURO-VGA...
    Jeżeli chodzi o karty graficzne w lapku to:
    -Intel® HD Graphics 4600
    -NVIDIA GeForce 840M
    problem pojawia się z konfiguracją programu PowerStrip.
    Dostałem wraz z konwerterem VGA-EURO płytkę z programem PowerStrip i krótką instrukcję konfiguracji (instrukcja do pobrania w załączniku)
    Problem pojawia się pod koniec trzeciego punktu instrukcji, po wybraniu rozdzielczości 720x576p (PAL 50Hz) i zatwierdzeniu komunikatu, że rozdzielczość została przyjęta przez Twoją kartę graficzną... klikam "ok", na 2-3sek. zmienia mi się rozdzielczość i następnie wraca wszystko z powrotem do wyjściowej rozdzielczości (1600x900). Po zamknięciu okna "Własne rozdzielczości" i przejściu do 4 punktu instrukcji i zmianie częstotliwości na 15,625 Hz, odświeżanie nie wyświetla mi 24,113 Hz tylko coś innego... (nie zatwierdziło mi rozdzielczości 720x576p (PAL 50Hz) tylko dalej jest 1600x900). :(
    Wie ktoś może jak uporać się z tym problemem? albo zna jakiś inny sposób na podłączenie Tv do lapka za pomocą tego kabla?
    Z góry jestem wdzięczny za każde info w tej sprawie.

Mam identyczny problem ;/ Próbowałem kombinować na różnych rozdzielczościach i dalej to samo... chyba wydaliśmy 40zł w błoto.

Dodano po 4 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    Co masz w obsłudze tego programu na samym dole wskazane, no i po co Ci w ogóle ten program?.
    Pierwsze słyszę, by konwerter sygnału to potrzebował...

Zamieść fotkę tego konwertera, albo jego pełną nazwę - coś mam wrażenie, że to konwerter nie jest...

A konwerter wygląda dokładnie tak:
    Konwerter VGA-EURO - Podłączeniem lapka do TV

0
  • #4 09 Sty 2016 19:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To nie żaden konwerter - zwykły kabel z wtyczkami to wszystko.

Program potrzebny nie jest - musi działać na zasadzie podłączasz-działa - skoro są problemy, to szukałbym przyczyny w komputerze.
    Choć nikt nie gwarantuje, że z każdym tv to też zadziała.

Należy wszystko ustawić w sterowniku samej karty graficznej.

1
  • #5 09 Sty 2016 19:33
    Empien
    Poziom 2  

KOCUREK1970 napisał:
    To nie żaden konwerter - zwykły kabel z wtyczkami to wszystko.

Program potrzebny nie jest - musi działać na zasadzie podłączasz-działa - skoro są problemy, to szukałbym przyczyny w komputerze.
    Choć nikt nie gwarantuje, że z każdym tv to też zadziała.

Należy wszystko ustawić w sterowniku samej karty graficznej.

Dlatego też razem z kablem został na płycie dodany program PowerStrip, który jest właśnie odpowiedzialny za rozdzielczość itp. Szkoda tylko, że mimo instrukcji nie da się przejść przez ten cały proces... i obraz w tv albo skacze albo jest rozdzielony na 2 części.

1
  • #6 09 Sty 2016 19:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

PowerStrip to najpopularniejszy program narzędziowy do zarządzania parametrami karty graficznej i monitora.

0