Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo z510 Wejście do BIOSU

09 Sty 2016 11:24 1071 7
  • Poziom 4  
    Witam.
    Wczoraj postanowiłem zainstalować na nowo Windowsa, wchodzę do biosu klikam na BOOT MENU i tu zdziwienie, ponieważ po kliknięciu mam czarne okno i nic mi się nie ładuje, ani nic.
    Proszę o jakąś pomoc, ponieważ nie mam pomysłu co mógłbym zrobić.
  • Spec od komputerów
    Reset CMOS wykonaj.
  • Poziom 30  
    A w jakim celu tam wchodziłeś?Laptopy maja Partycje recovery przeważnie zęby zrobić przywracanie systemu.
  • Poziom 9  
    A jakie źródło masz ustawione w biosie jako primary? z czego instalujesz system? płyta? pendrive? etc? Mam Z510 i też głowiłem się jak wgrać system ale doszedłem przez ustawienia w biosie primary a potem guziczek z lewej boot menu itd już nie pamiętam by krok po kroku opisywać. Sprawdź w biosie co jest ustawione na rozruch

Dodano po 1 [minuty]:

matrixneo007 napisał:
    A w jakim celu tam wchodziłeś?Laptopy maja Partycje recovery przeważnie zęby zrobić przywracanie systemu.

Nie zawsze, mógł kupić czystego bez systemu tak jak to było w moim przypadku :)
  • Poziom 9  
    Po włączeniu laptopa, przed fazą POST naciśnij parokrotnie przycisk F12, powinien on przekierować Cię do Boot Menu, czyli jednorazowego wyboru urządzenia, z którego ma zostać zabootowany system.
  • Poziom 9  
    W Z510 do biosu wchodzi się gdy laptop jest wyłączony poprzez wciśniecie guziczka obok gniazda ładowarki wtedy menu biosu samo się uruchomi bez żadnych klawiszy F będą 3 opcje do wyboru uruchomienie, bootowanie i wejście do ustawień, strzałkami kierujemy i enterem zatwierdzamy.