Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IBM T42 14,1\\ - taśma czy inwerter

Martin_199 11 Sty 2016 20:23 708 6
  • #1 11 Sty 2016 20:23
    Martin_199
    Poziom 2  

Witam

Posiadam laptopa IBM Lenovo ThinkPad T42 14,1". Problem polega na tym, że komputer się uruchamia normalnie tylko obraz nie jest podświetlony. W momencie gdy wciskam przycisk od zamykania klapy to ekran podświetla się na sekundę i znów znika. Chciałbym sprawdzić napięcie na inwerterze tylko prosiłbym o pokazanie pokolei, które piny są od czego i jakie powinno być napięcie na złączu wejściowym inwertera. Lenovo IBM T42 14,1\\ - taśma czy inwerter

Z góry dziękuje za wszystkie dodatkowe rady.

0 6
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2016 21:05
    marci4
    Poziom 28  

Taśmę będziesz miał sprawną. Uszkodzony będzie inwerter, albo lampa. Niestety stawiam na lampę, ponieważ piszesz

Martin_199 napisał:
    W momencie gdy wciskam przycisk od zamykania klapy to ekran podświetla się na sekundę i znów znika.

A to by oznaczało próbę zapalenia lampy przez inwerter, ale wykryty jest pobór za dużego prądu i inwerter wyłącza zasilanie. Dzieję się tak z powodu naturalnego zużycia lampy. Dla pewności podłączyłbym inną matrycę i zobaczył jak się zachowuje.

0
  • Pomocny post
    #3 11 Sty 2016 22:45
    boro1234567
    Spec od komputerów

Martin_199 napisał:
    W momencie gdy wciskam przycisk od zamykania klapy to ekran podświetla się na sekundę i znów znika.

W celu sprawdzenia podłącz inną świetlówkę.

0
  • #4 12 Sty 2016 08:39
    Martin_199
    Poziom 2  

Dziękuje za diagnozę. Samą świetlówkę da radę znaleźć do tej matrycy (FRU 13N7046)? Trudna jest jej wymiana? Koszt całego skrzydła z wysyłką to 50 zł, więc nie wiem czy się opłaca inwestować w tak starego lapka.

0
  • #5 12 Sty 2016 12:02
    miecho18
    Spec od komputerów

Podpasuje świetlówka z dowolnej matrycy 14,1". Zbitą matrycę ze sprawną świetlówką kupisz za kilkanaście zł. Wymiana moim zdaniem jest dość trudna dla kogoś, kto nigdy tego nie robił.

0
  • #6 13 Sty 2016 07:17
    Martin_199
    Poziom 2  

Pewnie najlepszym wyjściem dla mnie będzie podłączenie lapka do telewizora, który będzie robił za monitor. Z racji, że w lapku nie mam HDMI, a tylko analogowe VGA to czy najtańszy konwerter z VGA do HDMI (koszt 50zł) załatwiłby sprawę podłączenie tych dwóch urządzeń?

0
  • #7 15 Sty 2016 09:15
    strucel
    Poziom 27  

Różnie z tymi najtańszymi konwerterami bywa, tzn trafia się sporo nie działających prawidłowo., niektóre z konkretnymi urządzeniami (rozdzielczościami) nie chcą działać a niektóre w ogóle od początku zepsute, wg mnie pewniej kupić drugą matrycę chyba żę mieszkasz koło sklepu w którym możesz kupić takie konwertery i będziesz testował różne modele bez płacenia za przesyłki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo