logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips 32PHH4100\88 - tylko restart z logo Philips.

stacho57 12 Sty 2016 11:07 17685 12
REKLAMA
  • #1 15325841
    stacho57
    Poziom 28  
    Posty: 1153
    Pomógł: 168
    Ocena: 444
    Chassis TPN15.1ELA. Panel: TPT315B5-DXJSFE Rev:SE1E. PSU: 715G6550-P02-000-002H. MB: 715G6947-M0G-000-004K. Proszę o pomoc w uruchomieniu tego TV. Tylko restart z logo PHILIPS. Dostępne firmware. Ale nie przyjmuje. Zmiana nazwy pliku na upgrade.pkg- też nie przyjmuje. Pomoże ktoś? Pilne.
  • REKLAMA
  • #2 15331193
    ciesla
    Poziom 24  
    Posty: 939
    Pomógł: 71
    Ocena: 127
    Witam. Wchodził kolega na oficjalną stronę: http://www.p4c.philips.com/ w celu pobrania instrukcji aktualizacji oprogramowania? Pozdrawiam.
  • #3 15331276
    stacho57
    Poziom 28  
    Posty: 1153
    Pomógł: 168
    Ocena: 444
    Wchodziłem. Jest w temacie.
  • #4 15350894
    stacho57
    Poziom 28  
    Posty: 1153
    Pomógł: 168
    Ocena: 444
    Nikt nic nie wie? Podobno jest oprogramowanie naprawiające ten problem. Czekam na odpowiedź z rosyjskiego forum. Ale jakoś topornie idzie. Może ktoś wie jak zmodyfikować, dostępne firmware aby uruchomić proces aktualizacji. Kol. lisek, kol. mailo, kol. mirex (kolejność przypadkowa)
    też nic nie wiedzą? Szczerze wątpię. Ale? To młode chassis ale problem stary.
  • REKLAMA
  • #5 15351139
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39856
    Pomógł: 6335
    Ocena: 6850
    Philips 32PHH4100\88 - tylko restart z logo Philips.
    Philips 32PHH4100\88 - tylko restart z logo Philips.
    za Link

    W SDM możesz wejść?
    Pokazuje jakiś error?

    Np. po HDMI z laptopa jak podasz sygnał , też tylko logo PH i restart?!

    Może jakiś element "przysadza" szynę I2c (np. tuner?, znany problem z mikropęknięciami)
    ___________________________

    Cytat:
    Chassis Q551.1E LA 5. EN 19 - 5.2.3 Customer Service Mode (CSM) -


    When CSM is activated and there is a USB stick connected to
    the TV set, the software will dump the CSM content to the USB
    stick. The file (CSM_model number_serial number.txt) will be
    saved in the root of the USB stick. This info can be handy if no
    information is displayed.

    When in CSM mode (and a USB stick connected), pressing
    “OK” will create an extended CSM dump file on the USB stick.
    This file (Extended_CSM_model number_serial number.txt)
    contains:
    • The normal CSM dump information,
    • All items (from SAM “load to USB”, but in readable format),
    • Operating hours,
    • Error codes,
    • SW/HW event logs.
  • #6 15351394
    stacho57
    Poziom 28  
    Posty: 1153
    Pomógł: 168
    Ocena: 444
    Błędów nie pokaże, bo restart. W SDM nie można z tego samego powodu. HDMI- z dekoderem też nic. Pilot bez reakcji. Pierwszy restart z logo PH, drugi bez logo. I tak w kółko. Możliwe, że tuner wadzi w systemie. Tylko dlaczego w tylu PH z restartem, pomagało jakieś zmodyfikowane firmware? Sam odsyłałeś do rosyjskiego forum, na którym wielu dziękowało gościowi (Wiktor- Viktor), który wysyłał plik naprawczy do wielu chassis. Na USB. Możliwe, że do tego brak. Nie jestem osamotniony z tym modelem TV. Na PW piszą o takim samym problemie.
  • REKLAMA
  • #7 15352007
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39856
    Pomógł: 6335
    Ocena: 6850
    Jest to kolejny wymysł Ph (pewnikiem z ich "chińskimi" niedoróbkami) i być może mają panaceum na to chassis (wspomniany Viktor)

    Dla mnie najpierw sprawdz : napięcia , potem czy nie ma "śmieci" po I2c (Data)
    Skoro masz : pierwszy start z stby z logo, restart i bez logo /*nie przechodzi pełnego cyklu inicjalizacji startu
    to spróbuj z
    NVM EEPROM (24C64)
    -zachowaj stary wsad
    -nowa "czysta" kość
    ...jak w opisie

    Cytat:
    1) put an empty EEPROM and did the initialization in SAM - eeprom init log.
    After that, the TV was on and screen and striped screen and off, which is not surprising.
    ! Returned native EEPROM.
    2) After that, the TV asked for an update. Did the update with USB, the log as I could in the buffer retained in the file SW upgrade
    --


    p.s
    na ros.forach prawie wszędzie piszą o problemie z I2c
  • #8 15353339
    stacho57
    Poziom 28  
    Posty: 1153
    Pomógł: 168
    Ocena: 444
    Bij, zabij. Ale nie znalazłem 24C64.
  • REKLAMA
  • #9 15353540
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39856
    Pomógł: 6335
    Ocena: 6850
    Podałem namiar na SM , zobacz jaki tam jest ten NVM EEPROM
    *zazwyczaj 24C64 , może być opis Ph jest inny

    np. na Q552.1E > Main : NVM M24C64 (7F58) + SPI 7F52 25P05VP
  • #10 15353910
    stacho57
    Poziom 28  
    Posty: 1153
    Pomógł: 168
    Ocena: 444
    Ale na tym nie występuje. Albo jestem ślepy. Co możliwe, po patrzeniu w oporniki od 1978r. Faktycznie za miedzą sugerują, uszkodzenie MB i zapraszają do autoryzowanego. Philips 32PHH4100\88 - tylko restart z logo Philips. Jutro zobaczę co na I2C. Z tyłu brak elementów.
  • #11 15354169
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39856
    Pomógł: 6335
    Ocena: 6850
    O nowych chassis Ph z 2015r. Link
    * za forum Elektroda Link

    Oczywiście w SM Link_ to chassis patrzyłeś, np. strona 44
    U405 to Nand ,
    U401 pod radiatorem to scaler ,procesor
  • #12 15357532
    stacho57
    Poziom 28  
    Posty: 1153
    Pomógł: 168
    Ocena: 444
    Szyna mierzona na tunerze- stany wysokie. Ale oscyloskopem pokazuje tylko jakieś drobne śmieci. Generalnie brak. Przy okazji sprawdziłem napięcia zasilające na MB i są ok. Reset i oczywiście generator pracują poprawnie. Podstawiłbym tuner ale brak. Myślę, że leży NAND i tylko wymiana z odpowiednim wsadem rozwiąże problem.
  • #13 15566480
    stacho57
    Poziom 28  
    Posty: 1153
    Pomógł: 168
    Ocena: 444
    Przełożyłem NAND z MB 715G6947-M01-000-004K. Trzeba było w trybach odwrócić obraz i zmienić parametr LVDS. TV pracuje poprawnie. Dzięki kolegom za udział w temacie. Pozdrawiam.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z telewizorem Philips 32PHH4100/88, który restartuje się, wyświetlając jedynie logo Philips. Wskazano, że dostępne oprogramowanie nie jest akceptowane, nawet po zmianie nazwy pliku na upgrade.pkg. W dyskusji poruszono kwestie związane z chassis TPN15.1ELA, panelem TPT315B5-DXJSFE, zasilaczem 715G6550-P02-000-002H oraz płytą główną 715G6947-M0G-000-004K. Użytkownicy sugerują sprawdzenie napięć, problemów z szyną I2C oraz ewentualne uszkodzenia tunera. W końcu, po wymianie pamięci NAND z innym modelem, telewizor zaczął działać poprawnie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA