Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Subwoofer Tonsil ZGA 40-95 ca造 czas buczy

syki19 16 Sty 2016 13:33 645 10
  • #1 16 Sty 2016 13:33
    syki19
    Poziom 3  

Witam,
    mam nast瘼uj帷y problem:
    posiadam amplituner panasonic SA-HE70 i chcia貫m podpi望 pod niego subwoofer aktywny Tonsil ZGA 40-95. Pod陰czam go kablem 1 x RCA na 2 x RCA, poniewa mam przy amplitunerze wyj軼ie na subwoofer chinch i dwa takie wej軼ia przy samym subie. Niestety jedyny d德i瘯 jaki si z niego wydobywa to ci庵貫 g這郾e buczenie. Subwoofer jest sprawny, poniewa podpina貫m go pod drugi amplituner i dzia豉 elegancko. Wyj軼ie z amplitunera te jest ok, poniewa podpina貫m tym samym przewodem subwoofer aktywny brata i dzia豉 na moim amplitunerze... Czy kto spotka si z takim problemem albo wie co mo瞠 by nie tak?
    Je郵i pisz w z造m dziale, to prosz o przeniesienie.
    Pozdrawiam,
    syki19

• #2 16 Sty 2016 13:51
    398216 Usuni皻y
    Poziom 43  

A czy wymienia貫 sam kabel RCA kt鏎ym 陰czysz subwoofer z AT?

• #3 16 Sty 2016 14:12
    syki19
    Poziom 3  

W sumie nie pr鏏owa貫m innego kabla, poniewa na tym samym przewodzie pod陰czy貫m drugi subwoofer i dzia豉 prawid這wo. Czy d逝go嗆 przewodu ma jakie znaczenie je郵i chodzi o takie subwoofery? Bo ten, kt鏎y mam ma 5 metr闚....

Wymieni貫m ten kabel i niestety to samo.

• #4 16 Sty 2016 15:12
    398216 Usuni皻y
    Poziom 43  

Czyli cud... Amplituner sprawny, bo dzia豉 na innym subie, sub sprawny bo dzia豉 na innym amplitunerze, kabel sprawny bo sprawdza貫...
    Co MUSI by nie tak. Sprawd na spokojnie pod陰czenie AT z subem i sam kabel - wyj軼ie masz z amplitunera jedno na subwoofer, a dwa na subie? Mo磧iwe 瞠 kabel po陰czeniowy (o ile dwu篡這wy) ma przerwan mas na jednej 篡le i akurat trafi貫 na t uszkodzon. Zamie wtyczki przy AT - pu嗆 sygna inn 篡陰.

• #5 16 Sty 2016 15:30
    syki19
    Poziom 3  

Tak, mam jedno wyj軼ie chinch na amplitunerze i dwa wej軼ia chinch na subie (wej軼ie niskiego poziomu jest napisane na subie). Kabelek mam taki: http://allegro.pl/prolink-kabel-przewod-rca-cinch-y-do-suba-5m-i5394758863.html
    Drugi kabelek mam starszy. Pr鏏owa貫m zamieni wtyczki tak jak Pan pisa i dalej to samo.
    Rozebra貫m te jeden przew鏚 chinch i podpi掖em subwoofer do wyj軼ia g這郾ikowego na AT. Dzia豉. Tak jakby wyj軼ie na subwoofer by這 padni皻e, ale drugi sub dzia豉....

• #6 16 Sty 2016 19:20
    wkj
    Poziom 34  

A spr鏏uj obs逝篡 suba ZGA z wyj軼ia normalnego RCA np. magnetofonu (TAPE) wydaje mi si 瞠 ma on w sobie filtr dolnoprzepustowy, kt鏎y zatrzyma niepo膨dane cz瘰totliwo軼i.

• #7 16 Sty 2016 19:35
    syki19
    Poziom 3  

Niestety r闚nie nie pomog這. Wydaje mi si, 瞠 w jaki spos鏏 wzmacniacz suba "穋e" si z amplitunerem, bo d德i瘯 jest ca造 czas taki jak przy trzymaniu przeze mnie wtyku RCA w palcach.

Na t chwil z wyj嗆 g這郾ikowych poci庵n掖em kable do wej嗆 subwoofera wysokiego poziomu, a kolumny lew i praw pod陰czy貫m do jego wyj嗆, bo ZGA ma dodatkowo po dwa wej軼ia i wyj軼ia na zwyk造 kabelek g這郾ikowy. Wszystko gra ok, tyle 瞠 nie mo積a na karcie d德i瘯owej komputera ustawi subwoofera, bo go po prostu nie widzi. Problem znika przy pod陰czeniu optykiem, bo po篡czy貫m na chwil od s御iada.

Nie mam dalej poj璚ia czemu ten sub nie gra pod tym amplitunerem podpi皻y przez chinch, ale nie b璠 ju dr捫y tematu. Po prostu kupie przew鏚 optyczny i zostawi to podpi皻e tak jak jest.

Dzi瘯i za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

• #8 16 Sty 2016 19:39
    398216 Usuni皻y
    Poziom 43  

wkj napisa:
    A spr鏏uj obs逝篡 suba ZGA z wyj軼ia normalnego RCA np. magnetofonu (TAPE) wydaje mi si 瞠 ma on w sobie filtr dolnoprzepustowy
    Nie bardzo wiem co kombinujesz... Autor napisa, 瞠 subwoofer jest sprawny:
    syki19 napisa:
    Subwoofer jest sprawny, poniewa podpina貫m go pod drugi amplituner i dzia豉 elegancko.

Chyba, 瞠 pod陰cza do sprawdzenia pod wej軼ie wysokopoziomowe?
    Bo innych wej嗆 tam nie ma.
    Subwoofer Tonsil ZGA 40-95 ca造 czas buczy

• #9 16 Sty 2016 19:59
    wkj
    Poziom 34  

398216 Usuni皻y napisa:
    wkj napisa:
    A spr鏏uj obs逝篡 suba ZGA z wyj軼ia normalnego RCA np. magnetofonu (TAPE) wydaje mi si 瞠 ma on w sobie filtr dolnoprzepustowy
    Nie bardzo wiem co kombinujesz...

Ostatnio podobny podpina貫m z wyj軼ia magnetofonowego TAPE OUT RCA i wszystko gra這.
    Dok豉dnie ten: http://www.pcworld.pl/artykuly/289656/Polska.klasyka.html
    W moim przypadku podpi璚ie szerokopasmowego wyj軼ia pot璕owa這 sygna jak wpina貫m dwa kana造.
    By mo瞠 w powy窺zym przypadku jest jaki konflikt sygna堯w wyj軼ia na sub.
    Dlatego kaza貫m sprawdzi na szerokopasmowym wyj軼iu TAPE.

• #10 16 Sty 2016 20:02
    syki19
    Poziom 3  

Pod drugi amplituner podpi掖em tego suba przewodem 1 x chinch na 2 x chinch do wej軼ia "Niski Poziom" czyli tych dw鏂h wej嗆 chinch, kt鏎e wida na obrazku. Identycznie robi貫m z moim AT i objawy takie jak opisa貫m czyli co jakby zwarcie. Tak jak pisa貫m w ostatnim po軼ie subwoofer teraz 鄉iga, ale podpi皻y zwyk造m kablem g這郾ikowym do wyj嗆 lewej i prawej kolumny. Nie wiem...mo瞠 rzeczywi軼ie pad這 to wyj軼ie sub out, a tamten drugi subwoofer to jaki fenomen?

wkj napisa:
    Dlatego kaza貫m sprawdzi na szerokopasmowym wyj軼iu TAPE.

Jedyna zmiana przy podpi璚iu do TAPE to ni窺zy d德i瘯, ale nadal buczenie.

• #11 16 Sty 2016 20:03
    wkj
    Poziom 34  

syki19 napisa:
    a tamten drugi subwoofer to jaki fenomen?

Nie.
    Niskobud瞠towa produkcja, 瘸dna rewelacja.
    Ale jak znam 篡cie to elektronika podobna co w twoim.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME