Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 - Świece Żarowe

singha 26 Jan 2016 15:32 1758 6
 • #1
  singha
  Level 2  
  Witam

  Mój problem polega na tym że świece żarowe nie grzeją,po odłączeniu czujnika temperatury wszystko jest ok i pali od strzała,wymieniłem czujnik temperatury i dalej to samo czy jest jeszcze jakaś mozliwosc?Samochód to passat b5 2000r 19TDI 110KM
 • #2
  serwus2009
  Level 17  
  Jaką temperature "widzi" sterownik silnika na jednym i drugim czujniku?
 • #3
  singha
  Level 2  
  A jest jakiś drugi??
 • #4
  andrzej20001
  Level 43  
  Masz pompę skończoną,dawka rozruchowa do korekcji,najtańsza opcja "oszust" montowany na przewód czujnika d kupienia na all..
 • #5
  singha
  Level 2  
  Andrzej proszę następnym razem sprecyzuj bo z tego co się orientuje pomp w samochodzie jest wiecej jak jedna.A co to ten cały "oszust"
 • #6
  serwus2009
  Level 17  
  Jeden i drugi miałem na myśli stary i nowy czujnik. "oszust" to "urządzenie" które będzie zaniżało temperature otoczenia dla sterownika silnika celem uzyskania większej dawki rozruchowej a co za tym idzie łatwiejszego rozruchu.
  Jednym z bardziej drastycznych sposobów jest też zamontowanie przycisku chwilowo rozwiernego czujnik temperatury na czas odpalania auta.
  Nie pytaj o to co jest "dobre" dla silnika, obydwie metody dość drastyczne.
 • #7
  trasher3322
  Level 15  
  Witam ,może kolega sprawdzi prad czy dochodzi do świec tzn z podpiętym czujnikiem temperatury i przy odpowiednio niskiej temperaturze otoczenia w której swiece mają grzać .Odpięcie kostki czujnika powoduje że komputer widzi niską temperature co wymusza zasilenie obwodu grzania wtedy na pewno prąd jest i może tu jest problem