Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 - Świece Żarowe

singha 26 Jan 2016 15:32 1758 6
    singha
    Level 2  
    Witam

Mój problem polega na tym że świece żarowe nie grzeją,po odłączeniu czujnika temperatury wszystko jest ok i pali od strzała,wymieniłem czujnik temperatury i dalej to samo czy jest jeszcze jakaś mozliwosc?Samochód to passat b5 2000r 19TDI 110KM
    serwus2009
    Level 17  
    Jaką temperature "widzi" sterownik silnika na jednym i drugim czujniku?
    singha
    Level 2  
    A jest jakiś drugi??
    andrzej20001
    Level 43  
    Masz pompę skończoną,dawka rozruchowa do korekcji,najtańsza opcja "oszust" montowany na przewód czujnika d kupienia na all..
    singha
    Level 2  
    Andrzej proszę następnym razem sprecyzuj bo z tego co się orientuje pomp w samochodzie jest wiecej jak jedna.A co to ten cały "oszust"
    serwus2009
    Level 17  
    Jeden i drugi miałem na myśli stary i nowy czujnik. "oszust" to "urządzenie" które będzie zaniżało temperature otoczenia dla sterownika silnika celem uzyskania większej dawki rozruchowej a co za tym idzie łatwiejszego rozruchu.
    Jednym z bardziej drastycznych sposobów jest też zamontowanie przycisku chwilowo rozwiernego czujnik temperatury na czas odpalania auta.
    Nie pytaj o to co jest "dobre" dla silnika, obydwie metody dość drastyczne.
    trasher3322
    Level 15  
    Witam ,może kolega sprawdzi prad czy dochodzi do świec tzn z podpiętym czujnikiem temperatury i przy odpowiednio niskiej temperaturze otoczenia w której swiece mają grzać .Odpięcie kostki czujnika powoduje że komputer widzi niską temperature co wymusza zasilenie obwodu grzania wtedy na pewno prąd jest i może tu jest problem