Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe Blaupunkt Tokyo 110 nie uruchamia się

30 Sty 2016 14:37 6678 17
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem z nowym radiem Blaupunkt Tokyo 110 i od dwóch dni się męcze. Otóż po podłączeniu do samochodu (audi a4 b5 z 1998r.) radio wcale nie reaguje. Kable podłączone dobrze a przynajmniej tak mi się wydaje. Wszystko zrobione według schematu. Chodzi głównie o kostkę zasilającą bo z podłączeniem głośników nie będzie problemu. Dodam jeszcze że wiązka z kablami to totalny chaos. Z trudem udało mi się rozszyfrować który kabel do czego jest. Prawdopodobnie poprzedni właściciel przy tym majstrował. :D i przy okazji chciałem zrobić z tym porządek. Proszę Was o pomoc, może jakieś podpisy kolorów kabli :-?
  • Poziom 2  
    Witam!
    Chciałbym "odświeżyć" temat. Mam identyczny problem co użytkownik fux10.
    Stare radio włącza się. Tokyo 110 nie reaguje. Kostka ISO bez zmian. Nie pomaga reset, dosłownie nic. Schemat podłączenia się zgadza.
    Czy podłączenie pinów 4 i 7 se sobą (tak, żeby prąd poszedł z akumulatora, nie ze stacyjki) mogłoby pomóc?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam. Można podłączyć pin 4 + pin 7 ze sobą pod przewód oznaczony jako BAT+ (podtrzymanie) wcześniej odłączając ACC+ (po stacyjce) Uwaga! Nie wolno tego robić czyli mostkować dwóch przewodów bez odpięcia ACC+ od instalacji samochodowej. Schemat poniżej.

Radio samochodowe Blaupunkt Tokyo 110 nie uruchamia się
  • Poziom 7  
    Dzięki ciesla za poradę. Na pewno spróbuję z tym mostkiem coś pokombinować. Najgorsze jest to że nie mam pewności czy kable wychodzące z wiązki odpowiadają za to co myślę, gdyż całość wygląda tak jak by ktoś uciął nożem kostki i wystaje taki pęk kabli. Może gdyby ktoś rozpisał kolory z oryginalnej wiązki od radia tak bym wiedział który kabel za co odpowiada(np: brązowy kabel-masa itd)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Brązowy (najgrubszy) - Masa zasilania (pin8); Czerwony z niebieskim paskiem - ACC+ po kluczyku (pin4); Czerwony - BAT+ podtrzymanie (pin7). Kolorystyka może się różnić więc najlepiej podaj jakie masz kolory.
  • Poziom 2  
    Witam,
    Ja jutro podrzucę zdjęcia mojej instalacji.
    Spróbuję podpiąć radio do innego samochodu. Jeżeli nie zadziała, to albo źle montujemy, albo egzemplarze są wadliwe...
  • Poziom 7  
    Ooo... ta informacja może być kluczowa :)
    Jutro się przekonam a kolory takie widziałem więc może uda się uruchomić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

Dodano po 1 [minuty]:

Może jakoś wspólnymi siłami coś poradzimy :D
  • Poziom 7  
    Witam!

A więc tak...
    Z rana znowu próbowałem podłączać radio. Nadal nic niestety Radio samochodowe Blaupunkt Tokyo 110 nie uruchamia się .
    Na obrazku zamieściłem kolory kabli z opisem i to jak podłączyłem je do kostki ISO(myślę że zrobiłem to dobrze).
    Dodatkowo niechcący zetknęły mi się dwa kabelki i przez sekundę było takie małe zwarcie (błysk prądu). Były to chyba kabelki od masy (brązowy) i od bat+(podtrzymanie kolor czerwony) więc przynajmniej mam pewność, że jest prąd w kablach. Nie mam już pomysłów za bardzo. Bezpiecznik w radiu nie jest spalony w samochodzie też jest dobrze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam. Czy posiadasz multimetr? Jeśli tak to sprawdź ustawiając miernik na pomiar napięcia stałego DC czy jest napięcie po kluczyku i podtrzymujące. Czy podłączając radio jak pokazałeś na fotografi przekręcasz klucz w pozycję zapłonu?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeżeli nie posiadasz miernika, możesz to sprawdzić żarówką 12V.
  • Poziom 7  
    Dzięki Qbuś za poradę. Żarówka świeci aż miło, szkoda że radio nie gra.:) prąd jest więc albo sprzęt jest popsuty albo coś z kostką?? sam nie wiem.

Dodano po 14 [minuty]:

Aleee...
    Żarówka swieci tylko w jednej sytuacji. Dzieje się tak gdy podłączam ją do masy i kabla czerwonego. Gdy podłączam to do masy i kabla niebiesko czerwonego to zero reakcji. Skoro na tym niebiesko czerwonym jest 12v to powinna świecić chyba. Jeśli się mylę mówcie.
    Z góry dziękuję :)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Jak już sprawdzasz żarówką to szukaj drugie +12V na wszystkich przewodach przy przekręconym zapłonie w pozycji ON.
  • Poziom 7  
    No i chyba zlokalizowany problem. Coś jest z kablem niebiesko-czerwonym. Nie ma na nim prądu a żarówka świeci tylko na brązowym i czerwonym. Sprawdziłem już wszystkie kabelki jak mówił ciesla i nie świeci. Muszę jakoś prąd doprowadzić.

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

Chyba że mogą być dwa kabelki od masy. Nie wiadomo jak to ktoś skonstruował...
  • Poziom 24  
    Jeżeli nie zależy koledze na wyłączaniu radia samoczynnie podczas odłączania zapłonu z kluczyka i jeżeli to zasilanie widnieje cały czas niezależnie od pozycji zapłonu to możesz zastosować mostek (pin4 +pin7) radia, wówczas trzeba włączyć i wyłączyć radio ręcznie co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem ponieważ bardziej cierpi na tym żywotność akumulatora.
  • Poziom 7  
    Czyli mostek pinu 4 z 7 i do kabla +12v, tego czerwonego. Wydaje mi się że testowałem ową opcję bez skutków. Powinny być dwa kable z 12v prądem a jest tylko 1. Jakim cudem poprzednie radio działało normalnie i działało na stacyjkę?
  • Poziom 24  
    Jeżeli radio sprawne które starasz się podłączyć to musi działać na mostku.
  • Poziom 7  
    Ok. Jutro idę do znajomego i u niego przetestuję. Jeszcze starego panasonica sprawdzę na mostek jak on zadziała a blaupunkt nie to wina w radiu. Dzięki ciesla za pomoc
  • Poziom 7  
    Witam!

W końcu udało się uruchomić te radio. Głupio się przyznać ale problem tkwił w bezpieczniku zamontowanym bezpośrednio w radiu. Po jego wyjęciu(z braku dalszych pomysłów) okazało się że od samego początku drucik w środku był przerwany. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem, to sprawdźcie sobie czy nie macie uszkodzonego bezpiecznika. Przepraszam wszystkich za kłopot i zamieszanie jakie stworzyłem ale skąd miałem wiedzieć. Chciałbym też podziękować Wam za pomoc i dobre rady(w sumie dalej nie mam prądu w drugim kablu i mam mostek zrobiony). Pozdrawiam wszystkich a temat idzie do zamknięcia :)