Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NAS-SC500PK - setting up... i reset, nie przechodzi w st/by

misiupan 01 Feb 2016 00:00 3270 0
 • #1
  misiupan
  Level 35  
  Jestem posiadaczem NAS-SC500PK Sony. Sprzęt dość ciekawy bo odbiera radio internetowe, ma wbudowany dysk i łączy się bezprzewodowo z dedykowanymi odbiornikami.
  Sprzęt niedawno kupiłem z objawem nie działania głównego elementu czyli NAS-SC500PK. Podczas oględzin pierwsze co zauważyłem to uszkodzony wzmacniacz, układ sprowadziłem z Chin, przesyłka niedawno dotarła. Układ zamontowałem lecz nadal po podłączeniu do zasilania brak reakcji i miga led. Obejrzałem wnikliwiej płytę i znalazłem nadpalony dławik w gałęzi 12V, przy okazji wymieniłem dwa leciutko napuchnięte kondensatory. Włączam i nadal nic- miga dioda. Postanowiłem poszukać w gałęzi 12V zwarcia, na płycie gdzie jest wzmacniacz i zasilacz -nic nie znalazłem. Natomiast na płycie cyfrowej po jej demontażu znalazłem kolejny upalony dławik w gałęzi 12V oczywiście. Napięcie to dochodzi z płyty zasilania do płyty cyfrowej, przechodzi przez dławiki i idzie do złącza na krawędzi płyty. Do złącza tego podłącza się wyświetlacz. Wymieniłem uszkodzony dławik i postanowiłem obejrzeć co jest w module wyświetlacza lecz tam nic nadpalonego czy zwartego nie znalazłem. Dodatkowo na rogu płyty cyfrowej przy otworze montażowym zamontowane są diody pomiędzy masą otworu, a masą płyty. Jedna z tych diod była nadpalona, jakby od przepięcia do obudowy?
  Pozostałe diody rozmieszczone na tej płycie są nieuszkodzone.
  Sprawdziłem przy okazji dysk twardy czy nie ma zwarcia w zasilaniu, zwarcia nie stwierdziłem. Dysk startuje i obraca się bezproblemowo.
  Zamontowałem płyty i wszystko podłączyłem, włożyłem wtyczkę do gniazda zasilania. Wyświetlacz wystartował wyświetlając nazwę sprzętu i komunikat setting up... Wg. instrukcji po dłuższej chwili sprzęt powinien się wyłączyć przechodząc w stan czuwania lecz tego nie robi. Po kilku minutach restartuje się i wyświetla treść jak wcześniej. Nie reaguje na przyciski choć użycie włącznika i przycisku stop prawidłowo resetuje sprzęt. Odpinałem dysk i napęd cd lecz nie zmienia to niczego. Napięcia na stabilizatorach prawidłowe, żaden z układów nadmiernie się nie nagrzewa. Jedyne co mi przychodzi do głowy to usterka programowa lecz nie posiadam wsadu. Złącze jtag jest na płycie więc z wgraniem nie było by problemu.
  Może coś przegapiłem, nie sprawdziłem czegoś?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo