Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seagate Momentus Thin - Komputer nie widzi dysku podłączonego przez adapter USB.

02 Feb 2016 18:17 1026 2
  • Level 9  
    Witam, mam problem z odczytem danych z jednego dysku; poprzez podłączenie go pod USB, i nie byłoby to nic nadzwyczajnego bo przejściówka jest z allegro za 25,-, ale cały czas z niej korzystam, i dopiero teraz spotkałem się ze ścianą. Mało tego mam dwa dyski SATA i jeden działa pod tą przejściówką, a drugi tylko "zakręca" , jednak dalej nic się nie dzieje, a komputer nie wykrywa nawet, że USB zostało podpięte. Czy przyczyną może być zabezpieczenie tego dysku, albo to, że dysk jest wyposażony w nowszy interface? W załącznikach zdjęcia dysku który rusza(Seagate Momentus 5400.6), oraz nieszczęśnika który tego nie robi(Seagate Momentus Thin).

Seagate Momentus Thin - Komputer nie widzi dysku podłączonego przez adapter USB. Seagate Momentus Thin - Komputer nie widzi dysku podłączonego przez adapter USB.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 25  
    Zapewne podpiąłeś drugi dysk pod to samo USB. Dlatego może nie widzieć tego drugiego. Przynajmniej ja tak miałem. Mam 2 dyski i podłączam je przez przejściówkę ATA/SATA. Spróbuj w menadżerze urządzeń poszukać tego 1 dysku.
  • Level 9  
    Dzięki za nakierowanie, miałem podłączony ten dysk który komputer mi wykrywa, i patrzyłem co jest napisane Menadżerze Urządzeń, a tam była wzmianka tylko o tym działającym dysku, oraz oczywiście o dysku wewnątrz laptopa, nie wychodząc z MU wyłączyłem zasilanie dysku oraz "odpiąłem" go w bezpiecznym usuwaniu sprzętu, a podpiąłem ten który nie działał, i tu zaskoczenie, MU od razu go wykrył, zainstalował, i wszystko gra.

P.S.
    Port USB jest cały czas ten sam, nic nie zmieniałem, ot taka złośliwość rzeczy martwych.

Pozdrawiam, i Dzięki!