Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra g 1998r 1,6 16v zalewa swiece olejem

16 Lut 2016 00:28 4164 11
  • Poziom 11  
    Witam opel astra g 1998r 1,6 16v
    Mam problem z silnikiem pracuje on na trzech cylindrach jeden z cylindrów nie pracuje ponieważ olej zalewa świece i teraz pytanie z skąd? Było sprawdzone ciśnienie sprężania jest ok na 4 cylindrach.Cewka ok wtryski ok.Płyn w zbiorniczku ok nie ubywa.Na wolnych obrotach silnik ma drgania,podczas jazdy więcej spala paliwa.Na piaty biegu nie namozoliwszy jazdy przy 55km/h.(szarpie)Co jeszcze sprawdzić?
    Ja obstawiam ze olej dostaje się przez pękniętą uszczelkę głowicy z komory olejowej do cylindra lub z uszczelniacza zaworu popychacza w momencie otwarcia zaworu ssącego tłok podczas zejścia w dół zaciąga olej .
  • Poziom 11  
    Swiece nowe,uszczelka ok.
  • Poziom 31  
    KOlego sprecyzuj czy zalewa od góry czy od dołu.
    Bo co ma uszczelka pokrywy do przedostawania się oleju do cylindrów.
    NIC.
    Tak czy inaczej głowica do zdjęcia, prowadnic zaworów do zrobienia i ich uszczelniacze jeśli zostaną wykryte luzy.
    Oraz planowanko i nowa uszczelka głowicy.
  • Poziom 11  
    kolega DJ ANNUS strzelil w 10 tke.Mechanik stwierdził to samo uszczelniacz zaworów.Jaki olejem zalac ten silnik,mam przebiegu 250 tys.Starczy CASTROL 15/40 MAGNATIK?
  • Poziom 31  
    A szkoda że zawsze celnie trafiam, teraz to jak się pozbierasz po remoncie głowicy to napisz coś. Jak chodzi czy cokolwiek. Zresztą jak sciągniesz głowice to wypadało by sprawdzić naftą szczelność zaworów.
  • Poziom 41  
    pawelgawel1980 napisał:
    Jaki olejem zalac ten silnik,mam przebiegu 250 tys.Starczy CASTROL 15/40 MAGNATIK?

Dlaczego chcesz go skrzywdzić mineralnym? Zalej półsyntetykiem.
  • Poziom 11  
    Wleje półsyntetyk castrola.Mam pytanko do kolegi DJ ANNUS jaki koszt naprawy tej awaria czyli wymiana uszczelniaczy zaworów 4 szt uszczelniacze walków rozrząd 2szt uszczelka pokrywy zaworów 1szt, plus robocizna.Na ile byś to kolego wycenił?
    Pozdrawiam
    ps Głowica nie była ściągana.
  • Poziom 31  
    A jak sprawdziłęś czy trzonki zaworów nie
    mają luzu?
  • Poziom 11  
    Szczerze niepytalem ich oto ale skoro nic niemowil mechanik to raczej ok.A jak z odpowiedzia na moje pytanko odnosnie ceny
  • Poziom 31  
    Cena to nie tutaj, to forum techniczne.
  • Poziom 11  
    A jak skasowac srednie spalanie na komputerze pokładowym?