Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zetor forterra 11441 - awaria podnośnia ehr bosch

17 Feb 2016 20:28 5421 5
  • Level 1  
    Awaria tego podnosnika polega na niemożliwości zatrzymania ramion podnośnika czy ustawieniu ich w wybranej przeze mnie wysokości. Przy ustawieniu przełącznika na pozycję podnoszenia i ustawieniu zadanej wysokosci ramiona unoszą się do maksymalnej wysokości, rozdzielacz nie rozłącza się podnośnik dalej podnosi tak że aż silnik przygasa.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 29  
    Czujnik położenia ramion do sprawdzenia oraz przewody do niego.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 13  
    Kolega ma rację, ja od siebie dołożę, że należy sprawdzić potencjometr regulacji wysokości, lub go wyczyścić kontaktem PR, lub przestawił się jego zakres gdyż konstrukcja jego na to pozwala i czasem miałem takie sytuacje, ale byś miał wtedy błąd sygnalizowany miganiem diody. Dla sprecyzowania usterki opisz historię powstania problemu, mycie, spawanie, remont czy nagle to się stało. Podaj numer EHR jest napisany na sterowniku.
  • Level 1  
    ja mam taki sam błąd w forterri 9641. tylko że w moim przypadku podnośnik podnosi ale nie chce już się opuścić. na sygnalizatorze dioda mi mruga z częstotliwością 2x długa przerwa 2x. przez zimę ciągnik był praktycznie nie używane błąd pojawił sie teraz
  • Level 10  
    Witam mam problem ze swoim zet-orkiem mianowicie z EHR.

Mianowicie jakiś czas temu gdy uniosłem maszynę do góry ciągle ciągnik podnosił mimo ze już był na maksa. gdy uruchomiłem amortyzator problem znikał ale gdy olej sie rozgrzał działo sie to od nowa. W tej chwili dzieje sie juz to przy lekkich maszynach. Dodam ze to raczej nie regulator wysokości działa prawidłowo potencjometry również....nie wyświetla sie tez żaden kod błędu

Moze ktoś miał podobny problem badzi wie co morze się dziac