logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zetor Forterra 2012 - EHR Bosha nie reaguje, błąd czujnika lewego

Martynluk 30 Cze 2018 16:04 6576 4
REKLAMA
  • #1 17305101
    Martynluk
    Poziom 5  
    Posty: 37
    Ocena: 25
    Mam problem raptownie przestał działać ehr, z guzików na błotniki podnosi a konsola nie chce pokazuje błąd czujnika lewego na ramieniu, został wymieniony i dalej to samo, Zetor z 2012r ehr bosha.
  • REKLAMA
  • #2 17307737
    BORG
    Poziom 21  
    Posty: 296
    Pomógł: 50
    Ocena: 211
    Proszę napisać jakich pomiarów kolega dokonał, czy została sprawdzona ciągłość przewodów? Skoro doszedł kolega jaki błąd jest wskazywany, to reszta chyba nie powinna stanowić problemu?
    Tak na wszelki wypadek proszę podać nr. błędu.

    P.S. W tym tygodniu będę w Białymstoku, w razie potrzeby mogę podjechać.
  • REKLAMA
  • #3 17307821
    Martynluk
    Poziom 5  
    Posty: 37
    Ocena: 25
    Błąd to migająca lampka 3 szybko i później 2 wolno. Pomiarów jeszcze nie dokonałem dzisiaj będę sprawdzał przewody
  • REKLAMA
  • #4 17309166
    BORG
    Poziom 21  
    Posty: 296
    Pomógł: 50
    Ocena: 211
    Błąd 3-2 to lewy czujnik uciągu. Automatyka przy tym błędzie powinna działać.
    Jest też możliwość że źle został odczytany błąd. Np. błąd 2-3 oznacza potencjometr regulacji głębokości/wysokości. Taka usterka jak najbardziej wyłączy sterowanie z pulpitu.
  • #5 17309339
    Martynluk
    Poziom 5  
    Posty: 37
    Ocena: 25
    Uporałem się z problemem, jak się okazało fabrycznie zostały podłączone odwrotnie kostki pokazywało że lewy czujnik padnięty a faktycznie był to prawy czujnik.
REKLAMA