Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Vekta TK6 podłączenie 12 przewodów

18 Lut 2016 16:23 1488 11
 • Poziom 5  
  Od roku nie działał u mnie domofon bo fachowcowi się nie spieszyło, za mały temat, żeby się angażować tylko w wymianę słuchawki od domofonu jak cała instalacja już podłączona i działa. Dziś kupiłam nowyomofon Vekta Unifon TK6, podłaczam go zgodnie z instrukcjami znalezionymi w sieci, tyle tylko że nikt nie pisał jak to podłączyć jak ma 12 przewodów ze ściany. stary schemat był taki: 1-biały, CA-czarny i ciemnozielony, 2-brąz, 6-niebieski, 10=-zielnoy, 9-fioletowy, czewony, żółty-otwieranie bramy. Rok już domofonu nie ma więc tego schematu już nie pamiętam. W nowym Unifonie mamy: 1- wywołanie, 2-masa, 3-słuchawka, 4-mikrofon, 5-zamek, 6-zamek, 7,-przycisk dodatkoy. podpięłam:1 -niebieski, 2-zółty, 3-zielony, 4-brązowy, 5-biały, 6-szary. Działa teraz tak że nie dzwoni, po podniesieniu słuchawki otwiera się brama. Help!!! oprócz tych podłączonych przewodów pozostało jeszcze 6 wolnych, które pozaginałam wewnątrz domofony żeby nie robiły zwarcia.
 • Pomocny post
  Specjalista Domofony
  Nic nie rozumiem z Twojego opisu, bo piszesz, że "schematu nie pamiętasz", a podajesz dokładne podłączenia ze starego unifonu...
  Jeżeli stare podłączenie było dobre to nowe powinno wyglądać następująco:
  1 - czarny i ciemnozielony
  2 - niebieski
  3 - biały
  4 - brązowy
  5 - zielony
  6 - fioletowy

  Pozdrawiam
 • Poziom 5  
  Schemat tego nowego jest inny niz tego starego, wstawiłam ten stary zapis bo może komuś pomoże, ja jestem tylko córką elektryka, się nie znam. W nowym mam podłączenia od 1 do 8, z innych schematów wynika że podpina się od 1 do 6, ale coś z tymi kolorami nakombinowałąm bo działa nie tak jak potrzeba. Było wcześniej takie coś, a jest teraz od 1 do 8.
 • Specjalista Domofony
  Dalej nic nie rozumiem... po co te załączniki? Co one mają wspólnego z Twoją sytuacją, oprócz identycznych urządzeń? Skąd masz opis starego podłączenia, które podałaś? Czy próbowałeś podłączać według wykazu, który podałem powyżej?

  Pozdrawiam
 • Poziom 5  
  Opis starego mam bo spisałam przed demontażem, nie chciało mi się robić zrzutów, wzięłam z internetu obrazem, bo miał 1, CA, 2, 6, 10, 9. myślałam że jak kupię nowy to w środku bedzi etak samo a tu mam jak na obrazku podłączenia od 1 do 8. Podpięłam Twoim sposobem i teraz dzwoni domofon (sukces!!) ale nic poza tym. Bramy nie otwiera i furtki też nie otwiera. Sukces jest tylko połowiczny, przydałaby się jeszcze ta brama, bo w furtce elektrozamek chyba nie działał już z poprzednim domofonem o ile sobie przypominam. Natomiast przede mną w tym domu mieszkał filozof-konstruktor które różnce cuda sobie robi, typu otwieranie bramy z przycisku z garażu i tak sobie myślę że te 12 przewodów to może miał w zamyśle pociągnięcie jeszcze tego na piętro. Nie znam się na tym a dziadek ma 87 lat i już niewiele wie o świecie.
 • Poziom 5  
  Może ktoś coś jeszcze podpowie, zupełnie się na tym nie znam, a działa wszystko oprócz otwierania bramy z drugiego przycisku, wiem ze złączenie żółtego i czerwonego kabelka powoduje ruch bramy tylko kto wie gdzie i jak to podłączyć? chyba nie skręcić razem?

  Dodano po 1 [minuty]:

  A może ten czerwony do 5 a żótly do 6? furtka i tak nie otwiera się z elektrozamka? Podpowie ktoś?
 • Pomocny post
  Specjalista Domofony
  Skoro czerwony - żółty otwiera bramę to podłącz czerwony pod 7, żółty pod 8 i wtedy dolny przycisk będzie od tego.

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Monika Pisula napisał:
  złączenie żółtego i czerwonego kabelka powoduje ruch bramy

  Zaciski 7 i 8 i dolny przycisk w unifonie powinien otwierać.
 • Poziom 20  
  Może lepiej wezwać fachowca?
 • Poziom 5  
  Wracając do początku mojej wypowiedzi, to właśnie fachowiec jedzie od roku bo to duperela i się nie chce, a może się nie udać szybko i sprawnie bo 12 przewodów jest dosyć niestandardowe.
 • Poziom 20  
  A domofon o którym mowa wisi w domku jednorodzinnym czy w bloku/kamienicy?

  P.S. To chyba raczej nie fachowiec!!
 • Poziom 5  
  Prawidłowe podłączenie
  powinno wyglądać następująco:
  1 - czarny i ciemnozielony
  2 - niebieski
  3 - biały
  4 - brązowy
  5 - zielony
  6 - fioletowy
  7 -czerwon
  8 -zółty