Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie interfejsów USART

19 Lut 2016 11:31 705 4
 • Poziom 5  
  Witam, chciałbym się nieco podpiąć pod ten temat.

  Otóż mam za zadanie zrobić projekt w którym avr komunikuje się z PC przez RS232 i jednocześnie posiada interfejs BT, czy mogę oba interfejsy podpiąć pod RXD i TXD równolegle i programowo decydować w którym momencie z którego interfejsu korzystać ? Czy jest jakieś inne rozwiązanie takiego problemu ? Planowany avr to ATmega8.

  Pozdrawiam

  Moderowany przez tmf:

  3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

  Proszę się nie "podpinać" pod czyjeś wątki, lecz założyć własny.

 • Pomocny post
  Specjalista - Mikrokontrolery
  1. Nie podpinaj się pod wątek sprzed 9 lat.

  2. Program działający na AVR raczej nie może decydować o tym, kiedy moduł Bluetooth albo PC zechce mu coś przesłać.

  3. "Mam za zadanie przewieźć maluchem 5-tonową maszynę, bez rozbierania." Dobierz środki do zadań, a nie zaczynaj od środków. Znajdziesz mnóstwo małych uC po 4 zł, które mają po 2 UARTy.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Poza sprzętowym uartem masz jeszcze możliwość użycia programowego uarta , możesz też użyć modułu BT z interfejsem SPI . albo użyć mikrokontroler który ma dwa układy uart np. ATMEGA162 . Jest sporo układów posiadających więcej niż 1 uart możesz je szybko znaleźć na stronie atmela używając selektora
 • Poziom 5  
  Nie byłem pewny co do programowego uarta ale widzę, że nie będzie to problemem.
  Dziękuję za odpowiedź i rozjaśnienie sytuacji.

  Pozdrawiam
 • Poziom 1  
  Zakładając że planujesz podłączyć ATmege8 do komputera to i tak musisz skorzystać z jakiegoś układu zmieniającego napięcia. Zakładając też że moduł bluetooth można wprowadzić w stan reset stanem niskim proponuje taki układ:
  Łączenie interfejsów USART
  Musisz wykorzystać dodatkowy pin do przełączania układu i podłączyć go do
  "uC pin" z obrazka oraz wyprowadzić reset z bt i podłaczyć go pod nRESET. Zależnie od stanu "uC pin" albo układ bluetootha będzie w stanie resetu albo komunikacja z komputerem będzie odłączona