Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie interfejsów USART

Gamreto 19 Lut 2016 11:31 624 4
  • #1 19 Lut 2016 11:31
    Gamreto
    Poziom 4  

Witam, chciałbym się nieco podpiąć pod ten temat.

Otóż mam za zadanie zrobić projekt w którym avr komunikuje się z PC przez RS232 i jednocześnie posiada interfejs BT, czy mogę oba interfejsy podpiąć pod RXD i TXD równolegle i programowo decydować w którym momencie z którego interfejsu korzystać ? Czy jest jakieś inne rozwiązanie takiego problemu ? Planowany avr to ATmega8.

Pozdrawiam

Moderowany przez tmf:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

Proszę się nie "podpinać" pod czyjeś wątki, lecz założyć własny.

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2016 12:29
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

1. Nie podpinaj się pod wątek sprzed 9 lat.

2. Program działający na AVR raczej nie może decydować o tym, kiedy moduł Bluetooth albo PC zechce mu coś przesłać.

3. "Mam za zadanie przewieźć maluchem 5-tonową maszynę, bez rozbierania." Dobierz środki do zadań, a nie zaczynaj od środków. Znajdziesz mnóstwo małych uC po 4 zł, które mają po 2 UARTy.

1
  • Pomocny post
    #3 20 Lut 2016 01:44
    kamyczek
    Poziom 33  

Poza sprzętowym uartem masz jeszcze możliwość użycia programowego uarta , możesz też użyć modułu BT z interfejsem SPI . albo użyć mikrokontroler który ma dwa układy uart np. ATMEGA162 . Jest sporo układów posiadających więcej niż 1 uart możesz je szybko znaleźć na stronie atmela używając selektora

0
  • #4 20 Lut 2016 13:15
    Gamreto
    Poziom 4  

Nie byłem pewny co do programowego uarta ale widzę, że nie będzie to problemem.
    Dziękuję za odpowiedź i rozjaśnienie sytuacji.

Pozdrawiam

0
  • #5 24 Lut 2016 16:33
    szabrowny
    Poziom 1  

Zakładając że planujesz podłączyć ATmege8 do komputera to i tak musisz skorzystać z jakiegoś układu zmieniającego napięcia. Zakładając też że moduł bluetooth można wprowadzić w stan reset stanem niskim proponuje taki układ:
    Łączenie interfejsów USART
    Musisz wykorzystać dodatkowy pin do przełączania układu i podłączyć go do
    "uC pin" z obrazka oraz wyprowadzić reset z bt i podłaczyć go pod nRESET. Zależnie od stanu "uC pin" albo układ bluetootha będzie w stanie resetu albo komunikacja z komputerem będzie odłączona

0