Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMS50D62EU - Podłączenie zmywarki poprzez wąż - czy można?

wedsew 21 Lut 2016 17:58 2910 5
  • #1 21 Lut 2016 17:58
    wedsew
    Poziom 15  

Witam.
    Kupiłam zmywarkę i nie czekając na męża (wróci za tydzień) zabrałam się za jej podłączanie. Poprzednia była podłączona bezpośrednio pod zawór odcinający wodę. Nie wiem jak to fachowo opisać, po prostu na rurze wodociągowej zainstalowany jest fragment rury z trzema zaworami i odgałęzieniami, do jednego podpięty jest kran, do drugiego pralka, do trzeciego była stara zmywarka. Miała zawór Aquastop lub jak to się tam nazywa. Mam nadzieję, że taki opis jest OK :)

Nowa ma krótszy wąż i nie sięga do zaworu. Wygospodarowałam więc nypel i wąż przedłużający, coś takiego jak na zdjęciu:
    Bosch SMS50D62EU - Podłączenie zmywarki poprzez wąż - czy można?

Wkręciłam jeden koniec w gwint pod zaworem, drugi w koniec węża zmywarki (też jest taka gruba puszka z tym zaworem Aquastop). Teoretycznie połączenie jest dobre, nie cieknie.

Problem polega na tym, że zmywarka zaczyna pracę i za chwilę zapala diodę sygnalizującą problem z wodą. Posprawdzałam wszystkie podstawowe rzeczy i raczej nie ma żadnego problemu typu zagięty wąż, albo jakaś blokada fabryczna (albo o czymś nie wiem - w instrukcji o tym ani słowa).

Czy przedłużenie węża dopływowego zmywarki może powodować taki błąd? Jeśli tak, to z ciekawości, na czym opiera się wymóg podpinania węża bezpośrednio pod zawór? Ciśnienie wody?

Z góry dziękuję :)

0 5
  • #2 21 Lut 2016 18:13
    KapitanSTS
    Poziom 23  

Ten wąż od zmywarki dołączony on jest inny w środku od tego zastępczego?

0
  • #3 21 Lut 2016 18:14
    nares
    Specjalista AGD

wedsew napisał:
    Czy przedłużenie węża dopływowego zmywarki może powodować taki błąd?

Nie może.
    wedsew napisał:
    na czym opiera się wymóg podpinania węża bezpośrednio pod zawór? Ciśnienie wody?

Ano na tym, że podczas pracy zmywarki oraz jej postoju, nie ma ciśnienia wody w wężu - ciśnienie występuje tylko podczas poboru wody, gdy elektrozawór w tej "grubej puszce", jest otwarty.

0
  • #4 23 Lut 2016 12:03
    wedsew
    Poziom 15  

KapitanSTS napisał:
    Ten wąż od zmywarki dołączony on jest inny w środku od tego zastępczego?

Przyznam, że nie bardzo rozumiem pytanie.. Oryginalny wąż do zmywarki jest z zewnątrz grubszy, ale biegnie w nim przewód elektryczny. Ten dołączony (przedłużający) ma grubość nieco większą od palca, jeśli więc miałeś na myśli wąskie gardło, to raczej nie wchodzi to w grę - przynajmniej tak mi się wydaje.

Dodano po 2 [minuty]:

nares napisał:
    wedsew napisał:
    Czy przedłużenie węża dopływowego zmywarki może powodować taki błąd?

Nie może.

Dopchnęłam zmywarkę bliżej, podpięłam bezpośrednio pod zawór z wodą. Różnicy nie ma, dalej wyskakuje po chwili błąd. Tyle tylko, że ta puszka z Aquastopem zaczyna buczeć i wibrować, dzieje się tak przez 2-3 minuty, po czym zmywarka kończy pracę i wywala błąd wody.

Próbowałam dzwonić do serwisu Boscha (200 km ode mnie :/), będą najwcześniej w poniedziałek. Szajs jakiś, a nie zmywarka...

0
  • #5 23 Lut 2016 19:25
    nares
    Specjalista AGD

wedsew napisał:
    puszka z Aquastopem zaczyna buczeć i wibrować, dzieje się tak przez 2-3 minuty, po czym zmywarka kończy pracę i wywala błąd wody.

No bo pewnie jej nie dostaje i prawdopodobnie jest to wina zaworu (kranika) który pozostaje w pozycji zamkniętej, mimo położenia w pozycji otwarcia. Odkręcić wąż, podstawić wiadro pod kranik i sprawdzić czy "leci" woda po otwarciu.

0
  • #6 25 Lut 2016 08:06
    esem
    Poziom 17  

Zawór aquastop musi być w pozycji pionowej. I tu jest problem z giętkimi przedłużaczami.

0