Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Sposób na naprawę starej rynny cynkowej?

qr 06 Mar 2016 17:10 3285 8
 • #1
  qr
  Level 12  
  Cześć wszystkim,
  zastanawiam się nad naprawą starej rynny cynkowej, tej co odprowadza po ścianie do deszczówki. Z lutowaniem jak wiadomo cięzko, ma tylko lutownicę większą elektryczną :-( Zatem czy myślicie że można połączyć elementy przez nity do blachy w koło rynny, ewentualnie z wartwą papy na docisk? Czy to wytrzyma ze szczelnością i wytrzymałością na wiatr? Czy papa to dobry pomysł? Można jeszcze owinąć taką taśmą wodoodporną? Jest jeszcze problem mocowania u góry, żeby wsunąć naprawioną rynnę w jej zlewie u góry, nie ma szans na rusztowanie żeby usztywnić na górze. Zatem wystarczy tylko zrobić kołmierz z blachy żeby lepej weszło w ten zlew? A może dać sobie spokój i wstawić plastik? Ale mam obawy o wytrzymałość, zwłaszcza że mam możliwość sięgnięcia z drabiny na wysokość jakiś 2-3 na uchwyt mocujący?
  Rynna sięga wysokości 2 pięter..
 • #2
  turfa8
  Level 18  
  Spawać można także palnikiem do kupienia już od 16 zł w górę.
 • #3
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl
  qr wrote:

  zastanawiam się nad naprawą starej rynny cynkowej, tej co odprowadza po ścianie do deszczówki. Z lutowaniem jak wiadomo cięzko, ma tylko lutownicę większą elektryczną :-( Zatem czy myślicie że można połączyć elementy przez nity do blachy w koło rynny,

  O lutowaniu nie myśl, starej blachy nie zlutujesz nawet jak będziesz miał czym. Nity są dobrym i najlepszym w tej sytuacji pomysłem (jeszcze lepszym jest wymiana rur spustowych na nowe).
 • #4
  qr
  Level 12  
  A dawać pomiędzy blachą owijającą pomiędzy rynną a tą blachą dodatkowo papę, przeciez nity sama nie uszczelnią tego..
 • #5
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jeśli wpuścisz jedną w drugą, to po co?
 • #6
  strucel
  Level 33  
  To rynna cynkowa czy ocynkowana? Jak cynkowa to miałem taką , też się rozciekła rura pionowa,
  po zdjęciu okazało się że czas zrobił swoje i po 40 latach blacha cynkowa ma w większości miejsc grubość papieru. Skończyło się wymianą na plastik + uszczelniacz poliuretanowy bo średnice były niekompatybilne.
 • #7
  qr
  Level 12  
  Ta jest gruba, po prostu wiatr zwiał ją.. sorry masz rację ściśle to cynkowa jest:-) Plastik jak wiatr zwieje z tej wysokości to nic nie zostanie, a tutaj można chociaz te nity dać
 • #8
  qr
  Level 12  
  Cynkowe mają jednak jedną zaletę w kwestii wytrzymałości na wiatr. Fakt że ciężko je dopasować, ale w przeciwieństwie do plastikowych stanowią jedną całość zlutowaną. To może mieć znaczenie jak jest mało uchwytów w budynku na większych wysokościach, bo jako zlutowana całość łatwiej ją docisnąć do wyjścia kanalizacji deszczowej (niż poszczegolne elementy plastiku, co pod naciskiem wiatru moga się rozlecieć)
 • #9
  malpek
  Level 18  
  Jeśli wiatr ja zwiał, to niezbędne będzie zwiększenie ilość miejsc mocowania. Po naprawie może się okazać, że sytuacja się powtórzy.