Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook wrozamet 1500 - demontaż płyty gazowej

07 Mar 2016 09:37 5337 4
  • Poziom 9  
    Cześć,
    w weekend popsuł mi się piekarnik gazowy Mastercook Wrozamet typ 1500. Problem przedstawia się następująco:
    Odpalam piekarnik, trzymam pokrętło przez 15 s. aby termopara zdążyła się nagrzać i po puszczeniu pokrętła piekarnik gaśnie. Rozebrałem wnętrze piekarnika. Termopara jest ustawiona poprawnie (nad płomieniem). Zauważyłem, że część przewodu od termopary zwęgliła się. Diagnoza - termopara do wymiany. Zauważyłem, że przewód od termopary leci do kurka od piekarnika po lewej stronie kuchenki. Muszę się dostać do tego pokrętła, więc należy zdemontować górną pokrywę (płytę gazową). I tutaj pojawia się problem - nie potrafię jej zdemontować.
    W starych kuchenkach wystarczyło odkręcić dwie śrubki pod palnikami i problem z głowy. U mnie są dwie śrubki przy każdym palniku, niestety mocno skorodowane. I teraz nie wiem czy one trzymają tą płytę czy coś innego. Część śrub ma utlenione łby, część da się wykręcić, a część będę musiał "ściąć".
    Pytanie brzmi - czy wystarczy odkręcić (pozbyć się) te śruby i będę mógł ściągnąć górną płytę? Pytam ponieważ nie chcę "ścinać" tych śrub gdy nie będę miał pewności. Poniżej załączam zdjęcie o które śruby się rozchodzi.
    Mastercook wrozamet 1500 - demontaż płyty gazowej
    Pozdrawiam,
    M.
  • Poziom 12  
    Musisz odkręcić po te 2 śrubki przy każdym palniku. One trzymają palnik do płyty którą chcesz ściągnąć. Spróbuj najpierw jakimś odrdzewiaczem popsikać. Jak urwiesz tylko jedna z 2 śrubek to pół biedy jak wkręcisz to będzie się trzymać ale jak ukręcisz dwie to musisz wiercić i gwintować bo palnik będzie opadał ;/ Wchodzi wtedy tez wymiana korpusu na nowy ale wtedy musisz po złożeniu musowo sprawdzić szczelność czy gaz nie ucieka bo narobisz sobie więcej szkód niż warta jest ta kuchenka. Z tyłu powinny być jeszcze jakieś śruby i może ale nie koniecznie po bokach po 1 możne 2. Będziesz widział jak dookoła pooglądasz płytę kuchenki.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj będę walczył.
    Trochę zmartwiłeś mnie tym opadaniem palnika, ale tak czy siak muszę odkręcić tą płytę. Najwyżej kupię gwintownik.
  • Poziom 9  
    Udało się dostać do termopary. Śruby musiałem rozwiercić :/ Okazało się, że po bokach są dodatkowe śruby trzymające płytę i dopiero po ich odkręceniu udało się ją podnieść.
    Niestety śruby były tak zardzewiałe, że nie udało się ich normalnie wykręcić. Dzisiaj kupię termoparę, zamontuję i potem będę musiał wymyślić jak to zmontować.
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam,
    M.
  • Poziom 1  
    Jak dostać się do palnika w piekarniku w kuchence Mastercook KG 7520ZB Plus. Mam chyba uszkodzona termoparę i blacha dolna nad palnikiem jest w całości ze ścianami piekarnika. Bardzo proszę o pomoc.