Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Kina domowego, NC+ do telewizora

equall1 24 Mar 2016 14:27 1908 20
  • #1 24 Mar 2016 14:27
    equall1
    Poziom 3  

Witam, posiadam kino domowe Samsung HT-H5530, Chcę podłączyć je do telewizora LG 55LB65 i dekoder cyfrowy NC+ (wszystko przez HDMI), problem polega na tym, gdy po wciśnięciu na pilocie od kina domowego funkcji D.IN nie uruchamia się telewizor, jedynie co pomaga to odłączyc kino na ostro z sieci i na nowo podłączyć wtedy funkcja D.IN jest aktywna ale brak dzwięku płynącego z dekodera. Pytanie jest w czym może tkwić problem, potrzebuje kabla EURO ?
    ps. Funkcja ARC jest aktywna w TV.

0 20
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Mar 2016 20:53
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Mam podobny układ sprzętowy, ale inaczej podłączony. Z dekodera mam jeden przewód HDMI podłączony do TV. Z tego samego dekodera sygnał audio podaje do kina domowego poprzez przewód optyczny. Z kina domowego do TV mam drugi przewód HDMI podłączony do TV. Układ ten sprawdza mi się w całości. Mój sprzęt, to dekoder NC+ - MEDIA BOX 500 GB, Kino domowe, to LG HT503PH a TV to SAMSUNG 40 Full HD Smart TV H7000 Seria 7. Pozdrawiam świątecznie.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 26 Mar 2016 07:19
    Polon_us
    Poziom 41  

Coś w opisie kolegi mi nie pasuje ...

equall1 napisał:
    problem polega na tym, gdy po wciśnięciu na pilocie od kina domowego funkcji D.IN nie uruchamia się telewizor

Niby dlaczego telewizor miałby uruchamiać się po wybraniu D.IN w kinie? To nie ma sensu.
    equall1 napisał:
    na nowo podłączyć wtedy funkcja D.IN jest aktywna ale brak dzwięku płynącego z dekodera

Jeżeli kino połączone jest tylko poprzez HDMI z telewizorem to wybieranie D.IN nic nie da. Służy ono wyłącznie - te D.IN - do włączania wejścia optycznego w kinie.
    equall1 napisał:
    potrzebuje kabla EURO ?

Nie, nie ma potrzeby.
    equall1 napisał:
    Pytanie jest w czym może tkwić problem, ...

equall1 napisał:
    Funkcja ARC jest aktywna w TV.

To tylko połowa drogi, aby uzyskać dźwięk w kinie poprzez ARC.
    Kolega uaktywnił Anynet+ i ARC w kinie?
    Czy kabel HDMI jest w wersji 1.4a lub lepszej ?
    Czy kabel HDMI łączący kino i telewizor podłączony jest w telewizorze do gniazda oznaczonego ARC?

0
  • #5 27 Mar 2016 06:50
    equall1
    Poziom 3  

Tak kable HDMI są w wersji 1.4 a kino podłączone jest do gniazda ARC tego jestem pewien. Wybieram funkcji D.IN I nie przeskakuje na telewizor tylko zostaje na kinie, pojawia się komunikat brak połączenie.

0
  • #6 27 Mar 2016 13:47
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Włączenie przycisku D.IN na pilocie od kina domowego, powoduje uruchomienie odbioru sygnału cyfrowego audio podanego na gniazdo wejściowe w kinie domowym. Wspomniał już o tym wcześniej Polon_us. Brak połączenia, jest właściwym komunikatem, ponieważ nie masz pod cyfrowe wejście podłączonego przewodu optycznego.

0
  • #7 27 Mar 2016 15:00
    Polon_us
    Poziom 41  

Polon_us napisał:
    Kolega uaktywnił Anynet+ i ARC w kinie?

0
  • #9 27 Mar 2016 17:51
    leszekpo59
    Poziom 26  

Tak, przewód optyczny proszę podłączyć pod wyjście optyczne w dekoderze a z drugiej strony pod wejście optyczne w kinie domowym. Po wybraniu na pilocie od kina przycisku D.IN, powinno uaktywnić się to połączenie.

0
  • #10 27 Mar 2016 18:29
    Polon_us
    Poziom 41  

Zaraz, zaraz, coś tu "cuchnie", że tak to ujmę ...

Przy prawidłowo działającym połączeniu ARC przewód optyczny jest zbędny.
    Sama nazwa funkcji - ARC - Audio Return Chanel (Zwrotny kanał audio) - wskazuje, że dźwięk z telewizora przesyłany jest zwrotnie po przewodzie HDMI.
    Przewód ten normalnie przesyła sygnał AV z kina do telewizora.

Przy prawidłowo działającej funkcji ARC i ustawionej funkcji Auto Power On - włączenie TV powinno powodować włączeniem kina ( i odwrotnie).
    Naciśnięcie przycisku TV na pilocie powinno skutkować przeniesieniem dźwięku z TV do kina. Wybranie innego źródła na pilocie powoduje wyłączenie (tymczasowe zawieszenie) ARC.

Tylko przycisk TV na pilocie inicjuje przeniesienie dźwięku z telewizora do kina przy pomocy ARC.

Jezeli kolega decyduje się na połączenie przewodem optycznym, które nie ma nic do czynienia z ARC, to proszę pamiętać o koniecznych zmianach w ustawieniach telewizora.

@leszekpo59 - proszę uważnie czytać, co autor tematu chce osiągnąć i nie mieszać swoimi wpisami.
    Aczkolwiek są one słuszne, ale nie mają odniesienia do pierwotnego planu autora.
    Może później przyjdzie czas na sugerowane rozwiązanie.

0
  • #11 28 Mar 2016 01:42
    equall1
    Poziom 3  

Jeśli się da tak zrobić żeby nie zamykać tematu, a poczekać do przyjścia kabla optycznego i wtedy napisze dalej co i jak. (kabel optyczny powinien być we wtorek bądź środę.)

1
  • #12 28 Mar 2016 02:28
    Polon_us
    Poziom 41  

Heh, jak widzę ostatni wpis @equall1 przypomina mi się przysłowie "Mówił chłop do obrazu .... "

Lub być może autor tematu sam nie wie czego chce, co jest też możliwe.

W każdym razie ja straciłem cierpliwość.

Życzę powodzenia.

0
  • #14 30 Mar 2016 15:01
    equall1
    Poziom 3  

Nic nie pomogło, chyba mam cośnamieszane w suatwieniach telewizora...

Dodano po 24 [minuty]:

Jeszcze raz od początku, Mam dźwięk z kina wszystko działa leczy gdy przełączę się na kino (uruchomię jakaś płytkę), a następnie chce wrócić na telewizor to już blokuje i nie daje rady przejść dalej, zostaje cały czas na kinie domowym dekoder nie reaguje a telewizor zacina się jeśli chce wybrać HDMI 2. W czym może tkwić problem ? :/

0
  • #16 04 Kwi 2016 14:44
    simhak
    Moderator - SAT

Skoro od początku to napisz ponownie co z czym i czym połączyłeś.

0
  • #17 04 Kwi 2016 17:31
    equall1
    Poziom 3  

Mam dźwięk z kina wszystko działa leczy gdy przełączę się na kino (uruchomię jakaś płytkę), a następnie chce wrócić na telewizor to już blokuje i nie daje rady przejść dalej, zostaje cały czas na kinie domowym dekoder nie reaguje a telewizor zacina się jeśli chce wybrać HDMI 2. W czym może tkwić problem ? (czasami idzie sam obraz bez dzwięku)

Dodano po 43 [minuty]:

Jeśli na kinie domowy ustawie Anynet+ wtedy zaczyna wariować.

0
  • #18 04 Kwi 2016 18:22
    intenso
    Poziom 38  

Anynet to nic innego jak sterowanie przez hdmi, widocznie kino z tv się gryzie i stąd te problemy.

0
  • #20 05 Kwi 2016 14:24
    Polon_us
    Poziom 41  

Niech kolega powyłącza wszystkie AnyNet, HDMI-CEC, ARC w Tv i w kinie i skupi się na podłączeniu optycznym.

Z tego wszystkiego to chyba najlepsze rozwiązanie.

0