Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

james loudspeaker - podpiecie subwoofera pod wzmacniacz/komputer itp

Robsonnn93 01 Kwi 2016 18:57 474 5
  • #1 01 Kwi 2016 18:57
    Robsonnn93
    Poziom 2  

Witam jestem kompletnie zielony w temacie glosnikow zanim pojade gdziekolwiek z tym sprzetem szukac wyjasnienia sprobuje na forum czytalem wiele tematow o podobnym problemie jak u mnie i nie moge znalesc rozwiazania :D temat jest taki: mam wzmacniacz (jakis syf) do niego podpiete 2 glosniki estradowe 300V teraz jest pytanie mam subwoofer z ktorym chce polaczyc te 2 kolumny ( zdjecia w zalacznikach) kolejne pytanie czy jest opcja zeby ominac podpinanie wzmacniacza czy jest on niezbedny (kupilem kable glosnikowe 2,5, 2x cinche i zasilacz 3A 230V cos jeszcze do tego bedzie mi potrzebne ?
    james loudspeaker - podpiecie subwoofera pod wzmacniacz/komputer itp20160401_1..328.jpg Download (1.17 MB) james loudspeaker - podpiecie subwoofera pod wzmacniacz/komputer itp20160401_1..424.jpg Download (399.88 kB) james loudspeaker - podpiecie subwoofera pod wzmacniacz/komputer itp20160401_1..407.jpg Download (507.42 kB)

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 01 Kwi 2016 20:26
    intenso
    Poziom 38  

Podepnij suba pod wyjscia głośnikowe z w wzmacniaczu pod High Level Input i będzie śmigać.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Kwi 2016 02:39
    Robsonnn93
    Poziom 2  

intenso napisał:
    Podepnij suba pod wyjscia głośnikowe z w wzmacniaczu pod High Level Input i będzie śmigać.

intenso jestes kozak :D
    myslalem ze juz robilem wszystko zeby to dzialalo ale jednak nie ( ogolnie chcialem zeby to gralo razem z glosnikami ) bass jest bardzo dobry, zakochalem sie od razu ale teraz pytanie jak podlaczyc do tego glosniki zeby do konkretnego bassu byl konkretry dzwiek ?

Moderowany przez _PREDATOR_:

Jeszcze jedno takie słowo 'zaje......'/ zastąpiono na 'bardzo dobry', a dam zakaz pisania!
    Jak rozpoczynamy zdania? Gdzie znaki przystankowe/ interpunkcyjne?

0
  • Pomocny post
    #4 02 Kwi 2016 08:48
    intenso
    Poziom 38  

Kolumny również podłącz we wzmacniaczu tam gdzie suba, wszystko pod te same terminale głośnikowe, wzmacniacz i tak będzie napędzał tylko kolumny, a suba pobiera jedynie namiastkę sygnału i w żaden sposób nie obciąża wzmacniacza.
    Jest to sub aktywny który korzysta z budowanego wzmacniacza.
    Możesz również podłączyć taki sub pod zaciski w kolumnie jeżeli sub stoi bliżej niej, nie musisz wtedy specjalnie ciągnąć dłuższego kabla do wzmacniacza.

Ubiegając Twoje pytanie

Phase to jest Faza ustawia się ja na 0 lub na 180 nigdy po miedzy bo to nic nie daje.
    Służy to do odwrócenia fazy , tak jakbyś zamienił plus z minusem przy głośniku, ma to na celu lepiej zgrać suba z kolumnami w stereo jak w Twoim przypadku.

Crossover to zapewne podbicie basu dokładnie nie wiem.
    Następny crossover służy do ustawienia odcięcia suba do ile Hz ma on grac
    Gain zwiększa czułość wejścia.

0
  • #5 02 Kwi 2016 14:20
    Robsonnn93
    Poziom 2  

Haaa ale temat nie domyslil bym sie sam chyba zeby podlaczyc to i to pod 1 wejscie :DDD
    Wielkie dzieki intenso jestes wielki :D
    ostatnie pytanie, podlaczylem wszystko gra smiga ale ten subwoofer nie robi duzej roznicy, ogolnie jakbym kupil nowy wzmacniacz lepszy od tego ktory mam rozumiem ze jakosc pracy subwoofera nie zwiekszyla by sie tak? Przy lepszym wzmaku pracu glosnikow pewnie uleglaby zmianie, teraz moge sluchac max na 40% pokretla na wzmaku bo jak biore wiecej zaczyna harczeć lepszy wzmak i bedzie git? Moze cos jeszcze do czegos dokupic zeby wiecej wyciagac z tego sprzetu ?

0
  • Pomocny post
    #6 02 Kwi 2016 14:27
    intenso
    Poziom 38  

Wzmacniacz nie będzie miał dużego wpływu na suba.
    Na kolumny już będzie miał duży wpływ, mocniejszy wzmacniacz to i kolumny zagrają mocniej i z lepszym wykopem.
    Nie kręć za mocno wzmacniaczem bo maksymalną moc wzmacniacze uzyskują przy połowie skali.

0