Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner Yamaha R-840 brak reakcji na włącznik

05 Apr 2016 12:26 4188 4
  • Level 10  
    Witam,
    Problem w tym sprzęcie polega na tym, że nie świeci dioda power (w trybie standby powinna świecić na pomarańczowo). Sprzęt działał prawidłowo, ale po czasie potrafił się sam wyłączyć i były problemy z jego uruchomieniem - pomagało wyjęcie wtyczki z gniazdka i ponowne włączenie do sieci. Z czasem usterka dawała znać o sobie coraz bardziej. W trybie standby (po wpięciu do gniazdka) dioda pomarańczowa świeciła się dosłownie kilkanaście sekund. Jeśli do tego momentu uruchomiłem sprzęt, to działał, jeśli nie dioda gasła i już nie można było go uruchomić. Sprawdzone zostały elektrolity w zasilaczu + wymieniony na nowy uszkodzony HEF4013BP na CD4013BE. Z pomiarów ustaliłem, że brakuje napięcia +5I oraz IPD-PON (zaznaczone na zrzucie), które produkowane są ze stabilizatora IC1. Brakuje również PWR-RY oraz PWR-DET. Pytanie gdzie szukać usterki i czy napięcie PWR-DET brane jest wprost z procesora ?

Amplituner Yamaha R-840 brak reakcji na włącznikZrzut ekra....21.47.png Download (186.06 kB) yamaha_ns-...r-940-.pdf Download (756.64 kB)
  • Helpful post
    Level 39  
    IC4 otrzymuje coś na wejściu zegarowym ?
  • Helpful post
    Level 23  
    Amplituner Yamaha R-840 brak reakcji na włącznik

Jeżeli zaznaczony kondensator C13 ma wartość 22 nF/630V to go sprawdź (na 90% stracił pojemność) i najlepiej wymień.
  • Level 10  
    Strzał w dziesiątkę ! Po wymianie kondensatora amplituner działa poprawnie :) O dziwno w trakcie diagnozy nawet wylutowałem ten kondensator, bo też wydał mi się podejrzany ale musiałem pomylić wartość przy odczycie (słaba widoczność oznaczenia) i zamiast 22nF odczytałem 2,2nF stąd wydał mi się sprawny. Dziękuje bardzo za pomoc i uważam temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam !