Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J105 - cały czas w trybie offline (po WiFi)

05 Kwi 2016 17:17 17118 14
  • Poziom 1  
    Witam
    Od niedawna posiadam drukarkę brother DCP-J105. Działała normalnie i bez zarzutów przez jakiś czas, a dziś przestała. Komputer nie widzi drukarki i uważa ją za offline choć jest włączona, a drukarka widzi komputer. Próbowałem reinstalować sterowniki(nic nie dało), resetować sprzęt i komputer(także nic nie dało) i używać narzędzia do rozwiązywania problemów(nic). Drukarka jest połączona LAN'em. Prosiłbym o szybką pomoc.
  • Spec od drukarek
    Sprawdź w ustawieniach drukarki jaki ma wpisany adres sieciowy i czy wyświetla się MAC adres karty sieciowej drukarki.
    Zdarza się że karta sieciowa drukarki traci MAC i tym samym nie połączysz się z żadną siecią.
  • Poziom 10  
    Podłączam się do tematu, posiadam taki sam model drukarki, pół roku działa bez problemu, mogłem drukować przez Wi-Fi ze wszystkich urządzeń w sieci, laptop, telefon, tablet nawet z telewizora. Ostatnio zauważyłem komunikat przy symbolu drukarki Offline. Próbowałem chyba wszystkiego w ustawieniach, menadżer naprawy błędów wszędzie komunikaty, że drukarka wyłączona, wszystkie urządzenia widzą drukarkę jako wyłączoną. Pomogło na chwilę odinstalowanie sterowników i ponowne ich zainstalowanie działała przez niecałe dwa dni po czym znów Offline. Kolejny raz to samo, działa przez dzień lub dwa i koniec. Wyłączyłem aktualizację myślałem, że może zaktualizują się sterowniki i powstaje problem, ale to chyba nie to. Odinstalowywanie i instalowanie sterowników przy każdym użyciu drukarki jest troszkę kłopotliwe, więc może ma ktoś pomysł, jak rozwiązać ten problem?
  • Spec od drukarek
    orsoniarz napisał:
    Podłączam się do tematu, posiadam taki sam model drukarki, pół roku działa bez problemu, mogłem drukować przez Wi-Fi ze wszystkich urządzeń w sieci, laptop, telefon, tablet nawet z telewizora. Ostatnio zauważyłem komunikat przy symbolu drukarki Offline. Próbowałem chyba wszystkiego w ustawieniach, menadżer naprawy błędów wszędzie komunikaty, że drukarka wyłączona, wszystkie urządzenia widzą drukarkę jako wyłączoną. Pomogło na chwilę odinstalowanie sterowników i ponowne ich zainstalowanie działała przez niecałe dwa dni po czym znów Offline. Kolejny raz to samo, działa przez dzień lub dwa i koniec. Wyłączyłem aktualizację myślałem, że może zaktualizują się sterowniki i powstaje problem, ale to chyba nie to. Odinstalowywanie i instalowanie sterowników przy każdym użyciu drukarki jest troszkę kłopotliwe, więc może ma ktoś pomysł, jak rozwiązać ten problem?

Sprawdź czy widzić MAC adres karty sieciowej
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że masz na myśli sprawdzenie poprzez przeglądarkę ustawień LiveBox'a, jak to w moim akurat przypadku, jeśli tak to widać tam adres MAC jest taki sam we wszystkich zakładkach. Chyba, że inaczej mam to sprawdzić, jeśli tak podpowiedz jak?
  • Poziom 9  
    Może ktoś rozwiązał problem z tą drukarką? U nas drukarka działa w sieci. Jest podłączona do sieci przewodowo nie wifi Od czasu do czasu na którymś z komputerów drukarka jest offline. Czasami na kilku naraz czasami na pojedynczym komputerze. Po jakimś czasie to mija. Na razie nie mogę wyczuć od czego to zależy. Komputery chodzą pod windowsem.
  • Spec od drukarek
    Czy oprócz Ethernetu jest też podpięta gdzieś po USB do któregoś komputera ?
    Wygląda na to jakby jakieś oszczędzanie energii wyłączało jej kartę wifi.
    Czy restart drukarki rozwiązuje problem offline ?
  • Poziom 9  
    Drukarka jest podpięta tylko do sieci kablem. Restart czasami pomaga. Dziś drukarka działa u wszystkich.
  • Poziom 13  
    Sprawdz adresy ip w drukarce i sterownikach :) ustaw na stałe w drukarce najlepiej dosc odległy. Mozna tez przypisac (zarezerwowac) adres ip do drukarki za posrednictwem MAC w komputerze.
  • Poziom 5  
    Podobny problem z drukarką brother dcp-j315w (stara wersja bez wifi) - opcja skanowania nie działa, jedynie skanowanie do e-mail. Nawet już nie pamiętam, kiedy mi się to zepsuło, bo dość rzadko skanuję. Co może być powodem?
  • Poziom 13  
    Jesli drukuje. To trzeba dokladnie sprawdzic ustawienia... miejsca docelowego lub tez poczty elektronicznej. Zresetowac karte sieciowa i od nowa poustawiac tez mozna. Kazdy konkretny przypadrk ma inne rozwiazanie. Pytanie czy przestalo dzialac od tak czy po wymianie sprzetu zmianie internetu itp.
  • Poziom 5  
    Trudno mi powiedzieć, bo problem zauważyłem już dawno, ale nigdy nie było czasu na naprawę. Drukarka drukuje bez zarzutu, a problem jest tylko ze skanowaniem. Komputer nie widzi drukarki tylko jeśli skanuje (skanowanie do maila działa bez zarzutu i tej opcji używam zamiast zwykłego skanowania - nie robi mi to różnicy).
    Pomieszam w ustawieniach, jak pisałeś i sprawdzę czy problem się naprawił.
    Sprawdzę ustawienia i dam znać :)
  • Poziom 2  
    Sprawdź w ustawieniach routera przepustowość pasma. Jeśli masz ustawiony szeroki kanał, to spróbuj zmienić na 20MHZ.