Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nietypowy problem z BLUETOOTH

25 Cze 2005 22:20 7644 21
  • Poziom 10  
    Witam. Mam nastepujacy problem:
    Chce udostepnic polaczenie z internetem na komputerze przenosnym przy uzyciu bluetooth. Sprzet jest juz zainstalowany i dziala. Komputery sie widza moge przesylac pliki w jedna i druga strone....ale nie jestem wstanie udostepnic polaczenie internetowego z komputera stacjonarnego.
    We wlasciwosciach polaczenia loklanego nie mam zakladki "udostepnianie".
    Przejrzalem juz mnostwo tematow o bluetooth na forum i nie znalalzem rozwiazania. Dodam ze korzystam z Windows'a XP SP2 PRO a na laptopie jest zainstalowany Win2000.

Mam nadzieje ze ktos bedzie umial mi pomoc :)

pozdrawiam

PS.
    bluetooth obsluguje takie oto protokoly:
    -Klient sieci MS network
    -Udostepnianie plikow i drukarek.....
    -Protokol Internetowy TCP/IP
  • Poziom 24  
    Na WIN XP jeszcze tego nie robiłem, ale w przypadku WIN 98 to najpierw trzeba zaintalować Udostępnianie Połączenia Internetowego. I jeżeli pamięć mnie nie myli to w WIN XP to już jest od razu w systemie, trzeba tylko pogrzebać w Właściowściach Sieci lub danej karty sieciowej i się znajdzie. A jak znajdziesz to zaznaczasz, że chcesz mnieć możliwość udostępniania za pomoca danej karty i zazwyczaj WIN resztę robi sam. Jeżeli nie będzie chciało działać to będziesz musiał sam poustawiać adresy IP.
  • Poziom 33  
    Panel Sterowanie --> Połączenia sieciowe. Wskaż przytrzymując wciśnięcty ctrl dwa połaczenia: Bluetooth i LAN na którym masz internet. Następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać należy "Połączenie mostkowe". Po chwili powinno pojawić sie zestawione połączenie mostkowe, które należy ewentualnie skonfigurować wg upodobania.
    Ewentualnie należy jeszcze przyglądnąć się konfiguracji "My Network Access", które znajduje się w samych właściwościach połaczeń BT.

Powinno działać.
  • Poziom 10  
    Przejrzalem chyba wszystkie mozliwe opcje karty, bluetooth i sieci, nie ma nic. Z polaczeniem mostkowym tez nie da rady, pisze mi ze musze wybrac conajmniej 2 polaczenia sieci LAN lub szybkiego internetu, nie udostepnione przez polaczenie internetowe. A czegos takiego jak "My network acces" nie posiadam. Moj bluetooth wykorzystuje sterowniki Toshiby (Toshiba Bluettoh stack), ktore instaluja sie tylko na win2000, na xpsp2 mimo najnowszej wersji nie chca przebrnac przez cala instalacje.
  • Poziom 24  
    A odpowiedz mi na takie pytanka (dla pewności):
    - jakie Bluetoothy masz w obydwu kompach,
    - czy obydwa kompy łączyłeś z sukcesem poprzez profil Bluetooth LAN,
    - czy na kompie który ma udostępniać, są widoczne dwie karty sieciowe, jedna zwykła RJ a druga Bluetooth,
    - czy masz aktywne wszystkie profile Bluetooth.

Pytania raczej wynikają jedno z drugiego i poprzednie daje odpowiedź na następne, ale warto sprawdzić.

Napisałeś też, że pod XP stery od Bluetooth nie chcą się instalować. Więc jak ci działa ten Bluetooth, jak współpracował z drugim?
  • Poziom 10  
    -PenDrive USB Bluetooth Dongle ADDON
    -tak, przeyslalem pliki z jednego na drugi, z udostepnianiem folderow tez nie bylo problemu
    -w dziale "Siec LAN lub szybki internet" mam Polaczenie lokalne-tzn moje zrodlo internetu, w dziale "Siec Osobista" jest Polaczenie sieciowe Bluetooth
    -na to wyglada

Pod XP sterowniki instaluja sie z Windowsa, na laptopie jest Win2000, ktory bluetooth nie widzi wcale, tam sterowniki, ktore byly w opakowaniu sie instaluja i bluetooth jest widoczny jako zwykla karta sieciowa/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    ale co ma blootouch do udostępienia NETU nic.. udostepnia się zawsze na karcie badz modemie do którego jest podpiety net (tam są opcje udostępniania).. chyba ze jest to net z kablówki to bedzie troche inaczej (zalezne od połączenia i sprzetu)
  • Poziom 10  
    nekri napisał:
    ale co ma blootouch do udostępienia NETU nic.. udostepnia się zawsze na karcie badz modemie do którego jest podpiety net (tam są opcje udostępniania).. chyba ze jest to net z kablówki to bedzie troche inaczej (zalezne od połączenia i sprzetu)

moj problem polega wlasnie na tym ze tam nie ma takiej opcji jak udostepnianie polaczenia.
  • Poziom 19  
    ale to jest screen sieciówki od netu czy blootuch..

może tak skąd masz neta?
  • Poziom 10  
    to jest screen z sieciowki-moje zrodlo internetu, ktory jest dostarczany przez siec lokalna.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    slm napisał:
    [...] A czegos takiego jak "My network acces" nie posiadam. [...]

A gdzie szukałeś :?: Testowałem sposób który opisałem na różnych urządzeniach BT (PCMCIA, USB) i zawsze jest w zasadzie tak samo.

"My network acces" musi być. Szukaj w "Mój Komputer" :arrow: "My Bluetooth Places" :arrow: "My Device" :arrow: "My Network Access" Tak to wzgąda w XP Pro.

Tam prawy klik myszy na "My Network Access" o wybrać z menu "Properties". Pojawi się okno w którym między innymo będzie można usyawić "Select the type of service to offer remote device" i z rozwijanego menu powinno dać się wybrać 3 opcje:
    Code:
    1. Do not allow network connections to this computer

2. Allow other devices to create a private network with his computer
    3. Allow other devices to access the internet/LAN via this computer

Oczywiście wybrać trzeba trzecią.

Co do połączenia mostkowego, to wygląda to tak:

Robiłem to wielokrotnie na różnych komputerach i zawsze działało, więc Tobie tez powinno działać.
  • Poziom 10  
    Niestety nie ma u mnie My Bluetooth Places, ani niczego w tym rodzaju.
    Natomiast udalo mi sie znalezc opcje udostepnienia polaczenia.....ale niestety przez modem wbudowany w telefonie :/
  • Poziom 24  
    To wygląda mi na to, że program producenta do obsługi Bluetooth'a jest sprawcą problemów. Spróbuj zainstalować najniższą wersję z tej strony http://www.msi.com.tw/program/support/driver/dvr/spt_dvr_list.php?part=8&kind=23&CHIP=23&ID=8 i zobacz czy wogóle będzie działać. Wyższe wersje pewnie będą prosić o klucz licencyjny (w razie czego mam odpowiedniego patch'a). Poszukaj też innych takich programów, np. od Widcomm i sprawdzaj, testuj, próbuj. Wiem, że mozolna robota, ale tak to jest jak ma się jakiegoś nietypowego Bluetootha.

PS. Jak możesz to opisz trochę ten firmowy program do obsługi Bluetootha. Umiesć też kikla scren'ów, w końcu gdzieś musi być ustawianie właściwości sieci LAN Bluetooth.
  • Poziom 10  
    Zainstalowalem program ze strony MSI. Dziala! Tylko jest problem z "unsupported device" i mam limit 5mb. Po instalacji zmienila sie ikona polaczenia bluetooth na LAN-dzieki temu jest juz aktywna opcja udostepniania polaczenia i mostkowania. Tylko teraz wystapil problem lacznosci z drugim komputerem. Komputery sie widza ale "siec lokalna" nie dziala, tzn pisze ze jest polaczeniee ale nic po za tym sie nie dzieje, nawet jesli odlacze drugi BT.
    Oprogramowanie Widcomm'a nie instaluje sie do konca.
    Screenow z softu dolaczonego z BT nie wysle bo sie tez nie chce sie zainstalowac, ale przejrzalem wszystko dokladnie na WIN2000 i nie ma nic o udostepnianiu internetu.

Jak mozesz to wyslij tego patch'a na salcio(malpa)go2.pl

I jeszcze jedna dziwna rzecz teraz przy polaczeniu BT pisze ze szybkosc lacza wynosi 10MB...
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    No to małymi kroczkami zaczymamy zbliżać się do sukcesu.

Jeżeli sieć LAN BT nie chce działać to posprawdzaj na jakich domyślnych IP pracują obydwa BT. Być może na innych klasach i trzeba będzie ustawić samemu coś w rodzaju IP 10.0.0.1 i maska 255.255.255.0. Udostępnij też na obydwu kompach jakieś katalogi i daj tą sama nazwę grupy roboczej. Ustanawianie połączenia może trochę potrwać (wina WIN) więc poczekaj trochę i spróbuj jeszce raz, i jeszcze raz, puść PINGa itp. typowe diagnozowanie czy sieć działa. Tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic251701.html https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic238049.html (i w chyba kilku innych postach, poszukaj) co nieco opisałem jak wygląda nawiązywanie połączenia sieciowego w przypadku tego softu. Screen'y i opis umieszczone przez LEMa też odnoszą się do tego softu.

Te 10MB to znowu jakaś wpadka WIN :-)

W załączniku patch ktróry umożliwia współpracę z innymi adapterami (większość) oprogramowniu do Bluetooth od wersji 1.4.x.x wzwyż, nie działa z BlueSoleil. I od razu dostajesz punkty na ściągnięcie.
  • Poziom 10  
    Oprogramowanie widccom'a nawet z patchem niechce zaskoczyc...pewnie jestem w tych 10% ktorych nie oblsuguje :)

Natomiast po zamknieciu bluesoil nadal zamiast standartowego BT mam kabel sieciowy wiec mysle ze z limitem nie bedzie problemu. Podczas weekendu(musze sesje wreszcie skonczyc) zrobie tak jak mowiles z adresami IP. Zastanawiam sie tez nad zmiana systemu na Win2000

dziekuje bardzo za pomoc, gdyby jednak dalej nie chcialo dzialac to znowu bede dreczyl pytaniami :)

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Ludzie
    a co działa z bluesoeil, zeby chodził z PcSuite???

HELP ME!!!
  • Poziom 10  
    udało wam sie to rozwiazac? ja mam podobny problem. komp/program nie wykrywa telefonu i nic nie moge przeslac?
  • Poziom 11  
    u mnie nie ma opcji udostępniaj internet przy flull widzialności obyzwu kart z powodu takiego że karta ktora ma teoretycznie udostepniac polaczenie jest w kategorii SIEC LAN LUB SZYBKI INTERNET natomiast karta sieciowa utworzona przez połączenie blue tooth jest w kategorii SIEĆ OSOBISTA wiec nawet zmostkować się tego nie da :/