Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1 99r - auto po odpaleniu wariuje z obrotami i gaśnie

Kamill1995 15 Apr 2016 11:13 774 3
    Kamill1995
    Level 2  
    Witam. Posiadam Renault lagugne z 99r silnik: 1.9 DTI. Przed opisaniem problemu dodam że wczoraj było wszystko okej, dojechałem, zaparkowałem bez żadnych problemów. Dzisiaj rano po odpaleniu silnika (odpalił normalnie jak zawsze ) obroty wskoczyły normalnie pod 1000 jednak nawet nie zdązyłem wrzucić biegu, a obroty nagle spadły prawie do 0 po czym silnik dodał sam mocy jakby chciał to podtrzymać (dodam że na obrotomierzu nie było tego widać wskazówka dalej stała) i zgasł. Po ponownym odpaleniu dzieje się to samo silnik zaczyna wariować i podbijać obroty, a nagle się dusi i pada. Przy 3 kręceniu już miał problem z odpaleniem musiałem go pokręcić pare sekund. Dodam jeszcze że gdy próbowałem go "podbić" gazem to jakby była spóźniona reakcja na mój ruch i dopiero po minimalnym opóźnieniu silnik zareagował po czym dalej zgasł. Moja wiedza ogranicza się jedynie do silniczka krokowego, to on może być przyczyną czy coś głębiej ? Z góry dziękuje za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sebap
    Level 41  
    Silnik krokowy w DTI :?: Diagnoza Clipem prawdę powie.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kamill1995 wrote:
    dodam że na obrotomierzu nie było tego widać wskazówka dalej stała
    Sugerowałoby to problem z czujnikiem położenia wału lub jego wiązką.